YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Kılıçdaroğlu'nun yeni gafı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da katıldığı bir programda çözüm süreciyle ilgili eleştirilerde bulundu. Eleştirilerini Karadeniz fıkrasıyla bitirmek isteyen Kılıçdaroğlu'nun, fıkrada geçen kemençeyi kemanla karıştırması dikkat çekti.
İşte Kılıçdaroğlu'nun yeni gafı
07 Mayıs 2013 / 10:37 Güncelleme: 07 Mayıs 2013 / 14:14

Kılıçdaroğlu, Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Anadolu Yakası Şubesi'nin düzenlediği geceye katıldı.

Kadıköy Büyük Kulüp'de gerçekleştirilen geceye Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda dernek yetkilileriyle yemek yiyen Kılıçdaroğlu, daha sonra bir konuşma yaptı.

Çözüm süreciyle ilgili hükümete eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, konuşmasını Karadeniz'in simgesi haline gelen Temel fıkrasıyla bitirmek istedi. Fıkrayı CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin kendisine anlattığını söyleyen Kılıçdaroğlu, fıkranın orijinalinde geçen 'Temel kemençe çaldı' yerine 'keman çaldı' demesi dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu fıkrayı şöyle anlatı: "Sizin çok güzel bir fıkranız var. Ben o fıkrayı anlatarak sözlerime son vermek istiyorum. Fıkranın patenti bana ait değil. Sayın Akif Hamzaçebiye ait. Ben ilk kez fıkrayı ondan duydum.

Temel hırsızlık yapmaya kalkmış. Gece komşunun demirlerini demir testereyle kesiyor. İdris bekçi! Gelmiş Temel'i yakalamış. Ne yapıyorsun demiş? Ben keman çalıyorum demiş. İyide demiş, bu kemanın sesi hiç çıkmıyor.

Bunun sesi yarın çıkacak demiş. Şimdi sorunu çözmeye kalkıyorsunuz. Ama sesi farklı çıkarsa ertesi gün bunun vebali çok ağır olur. O vebalden bu toplumun kurtulması lazım. Çünkü ortaya çıkacak sorunun derinleşmesi toplumun daha ağır bedeller ödemesine yol açar. Bu ülkenin güzel insanları bedel ödemesinler."

Fıkranın aslı ise şöyle: "Temel bir gece vakti bir dükkanın kapısını kesiyormuş hırsızlık yapmak için. Dursun'da durumu görünce Temel'e sormuş. Temel ne yapıyorsun? Temel'de kapıyı kestiği testereyi göstererek, 'kemençe çalıyorum' demiş. Dursun şaşırarak uşağım bu kemençenin sesi çıkmıyor, demiş. Sen bakma ona onun sesi asıl yarın çıkacak demiş Temel de..."

Geçtiğimiz aylarda Ankara'da Rize Günleri etkinliklerinden sonra Twitter hesabından söz konusu etkinliğe dair "Ankara'da Rize günleri etkinliklerine katıldık. Gayda dinleyip, horona eşlik edip, hemşehrilerimizle sohbet ettik." diyen Kılıçdaroğlu, tulumu İskoçların milli çalgısı gaydayla karıştırarak bir gafa imza atmıştı. Kılıçdaroğlu, söz konusu konuyla ilgili yanlış bilgi veren sosyal paylaşım ekibini değiştirme kararı almıştı.

İşte o fıkra:

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler