YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Kılıçdaroğlu'nun özel '1 Kasım' stratejisi
İşte Kılıçdaroğlu'nun özel '1 Kasım' stratejisi
03 Ekim 2015 07:54
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 1 Kasım için alışılmışın dışında bir seçim stratejisi izleyecek. Seçim bildirgesini hafta içinde açıklayan Kılıçdaroğlu, bugün Mersin’de düzenleyeceği mitingle seçim maratonu için düğmeye basacak.

Habertürk’ün kulislerden edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, 1 Kasım için alışılmışın dışında bir seçim stratejisi izleyecek.

Partisinin milletvekili sayısını artırabileceği illere ağırlık verecek olan CHP Lideri, 1 Kasım’a kadar 30 ilde miting yapmayı planlıyor.

Kılıçdaroğlu, mitinglerine bugün Mersin’de start verecek. Yarın Antalya’da, pazartesi ise Zonguldak’ta ilçe ziyaretlerinde bulunacak. 3 ilin ortak özelliği, CHP’nin oy artışı yaşayabileceği ve “+1 milletvekili” çıkarabileceği seçim bölgeleri olması.

‘DOĞRUDAN TEMAS’ 

CHP Lideri, mitinglere 7 Haziran’da olduğu gibi yine kiralanan özel uçakla gidecek. Ancak bu seçimde “doğrudan temas” ziyaretlerine ağırlık verileceği için Kılıçdaroğlu, özellikle birbirine yakın illeri ve Ankara’ya yakın noktaları ziyaretinde seçim otobüsünü kullanacak. 

POLEMİĞE GİRMEYECEK 

Kılıçdaroğlu’nun, kampanya sürecinde zorunlu kalmadıkça Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerine yanıt vermeyeceği öğrenildi. CHP Lideri’nin, milletvekili adaylarına da “Halk, kavgadan, kutuplaşmadan bıktı. Zorunlu olmadıkça diğer partilerin adaylarıyla polemiğe girmeyin” uyarısı yaptığı belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler