YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Kılıçdaroğlu'nun ittifak şartı!
İşte Kılıçdaroğlu'nun ittifak şartı!
20 Mayıs 2015 23:36
DSP Genel Başkanı Masum Türker sol CHP ile ittifak ile yapmak istediklerini ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘partinizi kapatın’ dediğini söyledi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesiyle ilgili "Mısır'daki idamların yapılmaması konusunda hazırladığımız mektubu ilgililere göndereceğiz" dedi.

Türker, partisinin Zonguldak İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, herkesin ödünç oyla siyaset yaptığını ileri sürdü.

"DSP'yi kapatın dediler"

Parti olarak "Türkiye'de bir siyasal veya sol ittifak oluşturulabilir mi" düşüncesiyle CHP'yi ziyaret ettiklerini anlatan Türker, "Başta CHP, ÖDP olmak üzere İşçi Partisiyle bir ittifak yapıp yapamayacağımızı konuştuk. Bu çalışma başlamadan birkaç gün sonra CHP Genel Başkanı 'DSP'yi kapatın' diye açıklama yaptı. Anladık ki bunlar bir rakip istemiyorlar" ifadesini kullandı.

Türker, seçim vaatleriyle ilgili bilgiler vererek şöyle konuştu:

"En büyük vaatlerimiz arasında futbol maçlarının şifreli yayınlanmaması var. Bütün futbol maçlarını aynı anda yerel ve ulusal televizyonlar yayınlama hakkına sahip olacak. Takımların geliri nereden olacak? Şu anda mevcut reklam pastası bir televizyon üzerinden inşa ediliyor. Bütün maçlar televizyonlardan yayınlandığı zaman alacağı o kuşak için alınan reklamın belirli kısmı futbol takımlarının havuzuna aktarılacak. Böylelikle çocuklarımız ve büyüklerin maç izlemek için meyhanelere gitmesine son vereceğiz. Bizim hesabımıza göre futbol kulüplerinin bu havuzdan elde ettikleri payla mevcut yayın gelirleri yaklaşık 5,5 misli artmış olacak."

 

YENİ AKİT

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler