YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Erdoğan'ın 20 yıldır unutamadığı o olay!
İşte Erdoğan'ın 20 yıldır unutamadığı o olay!
01 Temmuz 2014 16:40
AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 20 yıldır aklından çıkaramadığı o olayı anlattı

AK Parti'nin merakla beklenen Cumhurbaşkanı adayı resmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu.

İsmi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından ilan edilen Erdoğan konuşmasına 20 yıl önce yaşadığı ve unutamadığı o olayı anlatarak başladı..

"7-8 yaşlarında bir kız çocuğu yanıma geldi"

İstanbul’un yoksul mahallelerinden birindeydik. Kalabalığın içinden 7-8 yaşlarında bir kız çocuğu yanıma geldi. Elini uzattı, elimi tuttu. Bunları annem gönderdi dedi.

Annem, seçildikten sonra sakın bizi unutmasın dedi. İki tane bileziği elime tutuşturdu. Daha ne olduğunu anlayamadan kendisi de o incecik bileğindeki oyuncak bileziği çıkardı onu da elime tutuşturdu. Ben daha bir şey söyleyemeden, o yavrucak kaybolup gitti.

"Ben asıl o gözleri unutmadım" 

O bilezikler İstanbul’dan büyükşehir başkanlığı makamında karşımda oldu. Ben asıl o gözleri unutmadım. Aradan 20 yıl geçti, o gözündeki parıltıyı umudu unutamadım. Pınarhisar’da yatarken, karşımda hep o çocuğun bakışları vardı, o elime tutuşturduğu bilezikle bileğinden çıkardığı oyuncak bilezik.

"Attığım her imzada o gözler karşımdaydı" 

AK Parti’yi kurarken gözümün önünde o çocuğun gözleri vardı. Ankara’da başbakanlık görevini yürütürken karşımda o masum gözler vardı. Attığım her imzada o gözler karşımdaydı. Gece yorgun başımı yastığa koyarken sabah uyanınca o gözlerindeki heyecan umut o parıltı beklenti hep karşımdaydı.

İşte Erdoğan'ın unutamadığı o olay:

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler