YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte DTP'li Ahmet Türk'ün yanıtlayamadığı soru
İşte DTP'li Ahmet Türk'ün yanıtlayamadığı soru
İşte DTP'li Ahmet Türk'ün yanıtlayamadığı soru
18 Ağustos 2008 / 21:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, uydu aracılığıyla PKK çizgisinde yayın yapan bir TV'nin stüdyo konuğu olurken, yerel seçimlerin bir referandum özelliği taşıdığını söyledi. Türk, Avrupa'ya gittiklerinde, "Bakın AKP sizden daha fazla oy aldı Kürtler'den" denildiğini belirterek, "Bu bizim için çok önemli ve gerçekten cevap veremediğimiz bir noktaya bizi taşıyor" dedi.


Dün akşam yayınlanan bir programda soruları yanıtlayan Ahmet Türk, Kürtler'in inancı, mücadelesi olduğunu ancak, bundan sonra dünyayı görerek ve çağı değerlendirerek değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu saptayarak çok geniş bir rol oynayabileceğini söyledi. Türk, Kürtler'in, kendi mücadelesini sürdürürken özgürlüğünü de koruyacağını, mesajını da vereceğini belirtirken kendilerine düşen farklı görevleri de yerine getirmeleri gerektiğini söyledi. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, şöyle konuştu:


"İşimizin kolay olmadığını biliyoruz, zor olduğunu görüyoruz. Ama halkımızın beklentileri var. Olabildikçe de halkımıza tercüman olmaya çalışıyoruz. Tabii ki siyasi parti olarak sonuçta aldığınız sonuçlar önemli. Bu nedenle yerel seçimler bizim için bir referandumdur. Bizim için çok önemlidir. Yani bugün Avrupa'ya gittiğimizde 'Bakın AKP sizden daha fazla oy aldı Kürtler'den' deniliyor. Bu bizim için çok önemli ve gerçekten cevap veremediğimiz bir noktaya bizi taşıyor.


Ben halkımızın bu yerel seçimlerde bir referandum olduğunu düşünerek, görerek, bir tavır sergileyeceğine, mücadele azmi ortaya koyacağına inancındayım. Çünkü siz güçlü olmadığınız zaman söyleyeceğiniz şeylerin fazla etkisi, fazla anlamı yok. Politikada etkisi olmaz dünyada etkisi olmaz güçlü olduğunuz sahiplenme olduğu zaman bir güç olursunuz sözünüz o zaman daha fazla geçerli olur. Ben bu seçimde halkımızın bu mesajı aldığına inanıyorum. Yerel seçimlerde herkesin bu sorumlulukla, bu duygularla hareket etmesini bekliyoruz, istiyoruz." DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler