YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte DP'nin referandum sloganı
İşte DP'nin referandum sloganı
14 Temmuz 2010 13:06
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 12 Eylül'de yapılacak olan referandumu büyük bir külfet ve iktidarın yanlışı olarak gördüğünü söyledi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 12 Eylülde gerçekleştirilecek referanduma ilişkin ''Bu referandumu bir külfet ve gerçekten de bu hükümetin, iktidar partisinin bir yanlışı olarak görüyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

Cindoruk, referanduma yönelik değerlendirmelere yer verdiği yazılı bir açıklama yaptı. Anayasa değişikliklerinin halkı yorduğunu, kızdırdığını ve şaşırttığını öne süren DP lideri, ''O nedenle ben, bu referandumu bir külfet ve gerçekten de bu hükümetin, iktidar partisinin bir yanlışı olarak görüyorum'' görüşünü dile getirdi.

Cindoruk, şunları da kaydetti:

''Halk durduk yerde işini gücünü bırakacak, sandık başına gidecek. Bir şeye oy verecek ama o şey ne? Halka bunu anlatmak çok zor. Referandumun, çok tehlikeli bir enstrüman olduğunu söylüyorum. Yazıktır bu halka, bu partilere, bu trafiğe, gidişlere, gelişlere, parlamentonun sarf ettiği fevkalade ağır emeğe.''

İktidara ''Bu referandumu yapmayın, seçim tarihini belli edin, gidelim'' çağrısında bulunan Cindoruk, ''İktidar partisi, referandumdan sonra ya mağdurları oynayarak seçime gidecek ya da muzafferleri oynayarak seçime gidecek. Seçime gitmek için bir ön hazırlık yapıyor'' ifadelerini kullandı.

Cindoruk, terör olaylarına ilişkin olarak da ''Terör, anarşi bu hükümetin gücüyle durmaz. Bu hükümetin terörü durdurma gücü kalmamıştır, hükümetin gücü eksilmiştir'' iddiasında bulundu.

DP'nin referandum kampanyasında ''Hayırda, hayır vardır'' sloganını kullanacaklarını ve bu sloganın telif hakkının kendilerinde olduğunu belirten Cindoruk, ''Ama esas hayır, siyasetten askeri kesime kadar herkesin bir araya gelmesidir. Türkiye devletinin varlığını koruması için bir araya gelmesidir'' görüşünü bildirdi.

AA

Yorumsuz
 // engin öz
1983 yada 84 idi yılı ben bu adamı karşılamak için işten kaçtım.. demokrat diye demokrasiyi savunuyor diye.. birde şimdi bakıyorum da eyvahlar olsun ya, yazıklar olsun, onca sene bunlar için çektiğim zahmet haram zıkkım olsun......
14 Temmuz 2010 22:53
aynayla aranız yok galiba
 // yusuf taştan
on yıl önce nerdeydik şimdi nerdeyiz diyip nerde hata yaptıgınızı sorgulayacagınıza çıkmış hala konuşuyorsunuz.aklı selim hiç hareket etmiyorsunuz.biz çiller dedimi kızıyorsunuz.yılların siyaset adamısınız sizin şuanki siyasetinizi on yasındaki çocuklar bile yapmaz.hiç vatan millet için çalışmadıgınızı deliler bile anladı siz şimdi kime ne anlatıyorsunuz.millet 28 şubattaki olanları ve sizi çokkkkkkkkkkkk iyi biliyor.iyisimi daha fazla batmadan siz siya...
14 Temmuz 2010 16:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler