YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte değişmesi muhtemel bakanlar!
İşte değişmesi muhtemel bakanlar!
İşte değişmesi muhtemel bakanlar!
08 Ağustos 2008 / 19:36 Güncelleme: 08 Ağustos 2008 / 00:00

Anayasa Mahkemesi kararından sonra rahat bir nefes alan Başbakan Erdoğan’ın gerilen piyasalar ve kamuoyundaki beklentileri karşılamak amacıyla kabinede revizyon hazırlığı içinde olduğu sesleri kulislerde yükselmeye başladı.


Vatan'dan Aydın Ayaydın'ın kulis haberine göre; Bazı bakanların yorulduğu dikkatlerden kaçmıyor. Sansasyonel haberlerle gündeme gelen kimi bakanların parti içinde rahatsızlık yarattığı, yolsuzluk iddiaları ve başarısızlıklarla gündeme gelen bazı bakanların da kabine dışında kalacağı, kan değişimi yapılarak hükümette yıpranmamış isimlere yer verileceği konuşuluyor.


Beklenen revizyonun Başbakan Erdoğan tarafından bu ay içinde yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.


- Revizyon kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ikiye bölüneceği, Ertuğrul Günay’ın Kültür Bakanlığı’nı üstlenmeye devam edeceği,


- Turizm Bakanlığı için ise Nimet Çubukçu ve Ömer Çelik’in adlarının geçtiği,


- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in başka bir bakanlığa kaydırılarak kabinedeki yerini koruyacağı konuşuluyor.


- Milli Eğitim Bakanlığı için Mehmet Sağlam, Eyüp Fatsa ve Beşir Atalay’ın isimleri geçiyor.


- Beşir Atalay’ın Milli Eğitim Bakanlığı’na kaydırılması halinde, İçişleri Bakanlığı için ön plandaki isim İdris Naim Şahin.


- Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın iki şapkasından birini bırakacağı söyleniyor.


- İsmi çeşitli spekülasyonlarla gündemden düşmeyen Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in çok etkili üst düzey bir komutanın eş durumundan akraba olduğu konuşmaları dikkate alınırsa Erdoğan kendisini kabinede tutmaya devam edecektir.


- Bülent Arınç’ın Başbakan Yardımcısı olabileceği de kulislerde konuşulanlar arasında.SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler