YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Davutoğlu'nun masasındaki son anket!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gelen kamuoyu araştırma sonuçlarına göre MHP seçmeninden AK Parti'ye ciddi oranda bir oy kayması var.
İşte Davutoğlu'nun masasındaki son anket!
16 Eylül 2015 / 05:57 Güncelleme: 16 Eylül 2015 / 06:03

AK Parti az farkla kaybettiği 16 ille ilgili özel çalışma yapıyor. Saadet Partisi ile ittifak da bu nedenle zorlandı. Ayrıca AK Parti'de İstanbul başta olmak üzere metropol kentlerde listelerle önemli değişiklikler olacak.

İSTANBUL'A ADAY TAKVİYESİ

Milliyet'ten Serpil Çevikcan'ın köşesine taşıdığı kulis bilgilerine göre; İstanbul'a takviye amaçlı olarak aday kaydırılması düşünülüyor. HDP'nin adaylarına karşı AK Parti Kürt kökenli adayları İstanbul'a çekebilir. Örneğin Mersin'den seçilen Muhsin Kızılkaya'nın İstanbul'a kaydırılması öngörülüyor.
Binali Yıldırım İzmir'den, Numan Kurtulmuş'un Ordu yerine İstanbul'dan, Orhan Miroğlu'nun da Mardin yerine İzmir'den aday gösterilmesi gündemde.

MASADAKİ SON ANKET

Ayrıca Davutoğlu'nun masasındaki son ankete göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 43-44 bandında, MHP'den anlamlı oranda bir kayış var, CHP’de yüzde 2'lik çıkış var ama fırlayış yok, HDP'de iniş var ama çöküş yok.

1
 // 1
editör çok yorum seciyorsun midende rahatsızlık mi var ne sindiremiyorusun galiba hazımsızlık seninkisi Biz de Ak partiliyiz ancak doğrumuzu söylemekten geri mi kalalim yani......
16 Eylül 2015 20:27
mhp Adana
 // uykucu
Buyuksehir Belediyereisi'nin iskilipli Atif Hoca'ya soyledigi laflari duyan mhp'lilerin ekseriyeti mhp'ye oy vererek ne buyuk hata yaptiklarini anlayacaklardir. ...
16 Eylül 2015 Çarşamba 14:24
 // celal kara
Dar gelirlilere asgari ücrete emekliye zam yoksa işin zor bilge adam...
16 Eylül 2015 12:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler