YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Çiçek'in açıklamaları
İşte Çiçek'in açıklamaları
İşte Çiçek'in açıklamaları
12 Mayıs 2008 / 19:52 Güncelleme: 12 Mayıs 2008 / 00:00

Hükümet Sözcüsü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, son dönemlerde bazı bakanlar tarafından eleştirilen Merkez Bankası ile Hükümet arasında bir sorun yaşanmadığını söyledi.
Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Herkesin kendi görevini yaptığını belirten Çiçek, “Zaman zaman fikirlerimiz farklı olabilir ama bu ayrışma anlamına gelmez” dedi.


Çiçek şöyle konuştu:


"İşsizlliğin azaltılması sağlıklı bir kanunla olur. İşlerin uzamaması gerekir. İhale sürecini uzattığı için yeni baştan gözden geçirme durumunda olundu. Düzenlemelerle ihale süreleri kısaltılıyor. Kamu İhaleleri Kanunu kapsamlıca tartışıldı. Dünyada bir ekonomik kriz yaşanmaktadır. Pek çok ülkede kuraklık yaşanmaktadır. Ama Türkiye bu krizden doğru reformlarla en az oranda etkilendi.


Türk Silahlı Kuvvetleri hem operasyonel hem de diğer alanlarda mücadelesini sürdürmektedir. Terörle mücadele bir günlük iş değil, bir tedbirle sona erecek bir iş değil. Devamlılık ve kararlılık isteyen bir iştir. Ama uluslararası alanlarda yeterli işbirliği sağlanamıştır. Ama son dönemlerde önemli işbirliği sağlandı bunu da değerlendiriyoruz. Merkez Bankası kendi görevini yapıyor, bakan kendi görevini yapıyor. Herkes görüşünü söyleyebilir.


Hem fikir özgürlüğünü istiyoruz hem de insanları dediğine pişman ediyoruz. Her insan farklı şeyler söyleyebilir ama bir karar alındı ise o kararı uygular. Herkesin sorumluluğu belli o çerçevede görevler yürütülür. Para politikaları ile ilgili konularda Merkez Bankası gerekli açıklamayı yapıyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler