YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte CHP'nin yeni seçim hedefi
İşte CHP'nin yeni seçim hedefi
14 Eylül 2015 11:32
1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin endişeleri bulunduğunu belirten Sezgin Tanrıkulu "Biz bütün mahallelere hitap ediyoruz. Seçimde de herkese hitap edebilen tek parti olarak sesimizi bütün mahallelere duyurmaya çalışacağız" dedi.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin endişeleri bulunduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, ülkenin bugünkü ortama, 7 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin izlediği politikalarla çekildiğini ifade ederek, “İç açıcı bir tablo yok. Her gün insanlar yaşamını yitiriyor. Polisler, askerler şehit oluyor. O nedenle huzur ve barış ortamında adil ve dürüst bir seçim yapılacağı konusunda ciddi endişelerimiz var” dedi.

Türkiye’nin önünde seçim için 48 gün olduğuna işaret eden Tanrıkulu, “Kent merkezlerinde bile güvenliğin olmadığı bir ortamda seçime gidiyoruz. Hızla bu ortamdan uzaklaşmamız lazım” diye konuştu.

Tanrıkulu, “Niye bu noktaya gelindiğine baktığımda, bu noktadan geri dönmeyi isteyip istemedikleri konusunda emin değilim. Önümüzdeki seçimlerde AK Parti başarısını, kaos ortamına bağlı görüyor” iddiasında bulundu.

‘SAĞDUYU ÇAĞRISI’

Türkiye’de demokrasiye inanan güçler ve bir Anayasa bulunduğunu vurgulayan Tanrıkulu, şöyle dedi: “Sadece AKP yok. O nedenle biz ülkede hiçbir şekilde çatışmanın tarafı olmuyoruz ve bütün kesimlere sağduyu çağrısı yapıyoruz. Diğer partiler de bu tür çağrılar yapıyor ama onlar kendi mahallelerine hitap ediyor. Biz bütün mahallelere hitap ediyoruz. Seçimde de herkese hitap edebilen tek parti olarak sesimizi bütün mahallelere duyurmaya çalışacağız. 7 Haziran seçimlerinde seçmenin oyunu beğenmeyen, ‘Hata yaptın, tekrar oy ver’ diyenlere karşı, o oylara saygı gösterip gereğini yerine getirmeye çalışan, parlamento aritmetiğinden bir hükümet çıkarmak için büyük çaba harcayan parti olarak tüm mahallelerden destek isteyeceğiz.”

İŞ DÜNYASIYLA BULUŞACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bursa Sanayi ve Ticaret Odası’nda, yarın ise Balıkesir’de işadamlarıyla buluşacak. Kılıçdaroğlu, CHP’nin sorunlara yaklaşımını ve bunların çözümüne ilişkin düşüncelerini iş dünyasıyla paylaşacak. Öte yandan CHP’de aday belirleme çalışmalarında sona gelindi. Kılıçdaroğlu’nun birkaç istisna dışında milletvekili listesinde değişiklik yapmayacağı öğrenildi. Değişikliklerin ise vekil çıkarılamayan ya da oy oranının düştüğü illerde olacağı belirtildi. Listeye son şekli, bu hafta yapılması planlanan CHP Parti Meclisi’nde verilecek.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler