YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte CHP'nin seçim hedefi
İşte CHP'nin seçim hedefi
01 Ocak 2014 11:50
Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde ilk defa bir yerel seçime girecek olan CHP için psikolojik sınır, yüzde 30.

30 Mart'ta yapılacak mahalli seçimler için yoğun bir çalışma sürdüren CHP'de hedef; en az yüzde 30 oy almak; AK Parti'yi de yüzde 35'ler sınırına indirmek.

Ana muhalefet partisi, yüzde 30'luk bir başarıyı kendileri açısından “psikolojik sınırın aşılması” şeklinde değerlendiriyor.

Deniz Baykal liderliğindeki CHP, 2009'daki mahalli seçimlerde yüzde 23.1 oy almıştı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığında girilen 2011 genel seçiminde, oy oranı yüzde 25.9'a yükseldi.

Sağ görüşlü isimlere adaylık teklifinin götürülmesinin arkasında da yüzde 30'luk hedefin yattığı belirtiliyor. CHP kurmayları, “Bu riski almak zorundayız yoksa parti büyümez ”yorumunu yapıyor.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

12:16
 // erdal san
milletine ihanet edenler, milletin güvenine ve sevgisine mazhar olamazlar. önce ALLAHcc icin milletin degerlerini kendi degerin sayacaksin, kültürünü kendi kültürün sayacaksin. seveceksin milletin sevdiklerini. milletin kanini emenlerden uzak duracaksin. baronlarin düsmani olacaksin. mualefetsen , ülke ve millet ıcin gerekirse mualefet etmeyeceksin. milleti devleti zarara ugratacak hic bir eylemin icinde olmayacak bilakis millet adina duvar olacaksin. seveceksin milletin sevdigini, saygi duyacaksin milletin teveccuh gösterdigine. belki o zaman umulurki sizden millet adina iyi hizmet etmeniz. ama suan siz cok cok uzaksiniz, yakinlasmanizida bekleyen. boş hayallerle kafanida yor bu beni mutlu eder. milleti anlayamiyorsunuzya, anlamis gibi yaparak her defasinda oynadiginiz tiyatroyu gülerek izliyor bu millet...
01 Ocak 2014 12:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler