YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte CHP'den istifa eden Ercan Cengiz'in yeni partisi
Geçtiğimiz günlerde CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz'in yeni partisi belli oldu.
İşte CHP'den istifa eden Ercan Cengiz'in yeni partisi
26 Ocak 2015 / 22:06 Güncelleme: 26 Ocak 2015 / 22:14

CHP'den geçtiğimiz günlerde istifa eden İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz düzenlenen törenle Merkez Parti'ye katıldı. Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde, Merkez Parti Katılım toplantısı düzenlendi. Düzenlenen törende CHP'den geçtiğimiz günlerde istifa eden Ercan Cengiz ile müzisyen Balık Ayhan ve yüzlerce vatandaş katıldı. Yapılan konuşmaların ardından Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı partisine katılan  Ercan Cengiz'e ve Balık Ayhan'a partisinin rozetini taktı.
 
Seçimlerde farklı bir tablo ortaya çıkmayacak
 
Ercan Cengiz yaptığı açıklamada, 2015 genel seçimleri öncesinde Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek "Parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin yarıştığı bu seçimden bugünden farklı bir tablonun ortaya çıkması mümkün olmadığı görülmektedir. 100 seçim yapılsa dahi güven vermeyen muhalefet partileri nedeniyle bu tablonun değişmeyeceği artık açıkça görülüyor. Türkiye'nin süratle kutuplaştığı bir dönemde birleştirici özellikleriyle merkez bir partide buluşmakta yarar olduğu artık inkar edilemez bir gerçek" diyerek  Merkez Partisi'nin önemini anlattı.
 
Karslı, AK partili milletvekilleri partisine davet etti
 
Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı da yaptığı açıklamada, dört eski bakanın Yüce Divan'da yargılanması yönünde oy kullanan Ak Parti milletvekillerini kendi partisine davet etti.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler