YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Batı'nın utanç raporu
İşte Batı'nın utanç raporu
24 Mayıs 2015 16:00
Almanya’daki resmi verilere göre çocuklara yönelik şiddet ve cinsel istismar her geçen yıla göre artarken her gün 40 çocuk tacize uğruyor. Ancak gerçek rakamlar bunun 20 katı.

Doğu medeniyetini birçok konuda eleştiren ve “geri” olarak tabir eden Batılı ülkelerde çocuklara yönelik şiddet ve cinsel istismar gün geçtikçe artıyor.

Yarısı 6 yaşın altında

Polis raporlarına dayanan resmi verilere göre, Almanya’da 2014 yılı içerisinde 4 bin 204 çocuk şiddete maruz kalırken, 108 çocuk öldürüldü. Günde ortalama 40 çocuk cinsel istismara uğruyor.
Focus Dergisi’nin Alman Çocuklara Yardım Derneği ve Federal Kriminal Dairesi tarafından hazırlanan rapora dayanarak verdiği habere göre, şiddete maruz kalan çocukların yarısı 6 yaşın altında bulunuyor. Almanya genelinde günde 40 çocuğun cinsel istismara uğramasıyla ilgili ise Bild gazetesine konuşan “Innocence in Danger” derneği Başkanı Julia von Weiler, gerçek rakamların 20 kat fazla olduğunu açıkladı.

Alman ordusu imam arıyor

Alman Silahlı Kuvvetleri ordu içindeki Müslümanların dini ihtiyaçlarını rahatça yerine getirebilmeleri için tarihinde ilk kez imam istihdam etme kararı aldı. İmam alma ihtiyacı ordu içinde beş askerden birinin göçmen kökenli ve genelde Müslüman olmasından kaynaklandı.

Etiketler: , , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler