YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Başbakan'a bugün sunulan son anket
Denge Araştırma'nın yaptığı son anket bugün Başbakan Davutoğlu'na sunuldu. Sonuçlar tek başına iktidarın bıçak sırtında olduğunu gösteriyor.
İşte Başbakan'a bugün sunulan son anket
20 Ekim 2015 / 17:29 Güncelleme: 21 Ekim 2015 / 23:36

Araştırmanın sonuçlarına göre bugün seçim olsa oyunu AK Parti'ye vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 43,4. 34 ilde yapılan ankete göre diğer partilerin dağılımı ise şöyle: CHP yüzde 25,9, MHP yüzde 13,7, HDP, 13,6 ve SP yüzde 1,3.

Denge Araştırma, 10-15 Ekim 2015 tarihleri arasında 34 ilde yaptığı “Türkiye Gündemi Kamuoyu Araştırması" projesi çerçevesinde, sosyal, siyasi ve ekonomik parametreler ışığında halkın siyasete ve siyasilere bakış açısını analiz etti.

Çalışmada, her ilde ayrı ayrı demografik ve siyasi dağılım doğrultusunda örneklem kümesi oluşturan Denge, araştırmayı Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van ve Zonguldak illerinde yaptı.

AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Parti (MHP) , Halkların Demokrat Partisi (HDP) ve Saadet Partisi'ni (SP) kapsayan anket sonuçlarında kararsız ve cevap vermek istemeyen seçmenin de oylarına yer verildi.

AK PARTİ TAM SINIRDA

Vatandaş, AK Parti'yi tek başına iktidar görmek istiyor ancak son anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı bıçak sırtında.

rs1-486.jpg

Yaş, cinsiyet, eğitim durumu, ırk ve bölgelere göre dağılım tabloları oluşturulan ankette çok çarpıcı detaylara ulaşıldı.

Son aylarda yaşanan terör olaylarının ardından vatandaşa, sokağa çıkma yasakları, çözüm süreci, hava ve kara harekâtları, güvenlik endişesi konularında birçok soru yönetilerek ülkedeki genel hava yansıtıldı. Vatandaşın terör saldırıları sırasında PKK'ya karşı dik bir duruş sergileyemeyen partilere karşı tutumu hazırlanan ankette çok net gözler önüne serildi.

SEÇMEN AK PARTİ'YE GEÇİŞ YAPTI AMA

7 Haziran seçimlerinin ardından seçmen safını değiştiriyor. CHP'nin yüzde 1,9'u, MHP'nin 9,3'ü, HDP'nin 2,9'u ve Saadet Partisi'nin 10.7'si 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'ye oy vermeyi düşünüyor.

rs2-151.jpg

AK PARTİ YÜKSELECEK

7 Haziran seçim sonuçları ile kıyaslandığında 1 Kasım seçimlerinde AK Parti oylarının artacağını düşünen kesimin oranı yüzde 46 iken CHP'de yüzde 38.2, MHP'de yüzde 15, HDP'de yüzde 19.1.

rs3-067.jpg

 

YENİ ŞAFAK

 // Eyüp Gündoğdu Samsun
Selamın aleyküm Ahali BU DAVA MİLLETİN DAVASIDIR BU OYLAR NEREDE O KADAR ÇOK OY GELDİ HALA %44 LER DE MİYİZ NEDEN BU KADAR BÜYÜK OYUNLARI BU MİLLET HALA NEDEN GÖRMÜYOR BU İŞTE BİR NOKSAN MI VAR ACABA VAR İSE HEMEN BULUNA İNŞ'ALLAH Ü RAHMAN...
21 Ekim 2015 21:12
 // osmanli
Rabbin izniyle yukselir cunku halk gordu iki ay kurulamayan hukumetsiz ulkeye herkez darbe vurdu eknomi zarar gordu teror tirmandi piyasalarda istikrarsizlik olustu yani akpartisiz olmaz ust akil ve paralelciler hain planlarini kurdular insanimiz bunu gordu ve bu oyunu Allahin izniyle bozacak baska yol yok...
21 Ekim 2015 17:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler