YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Başbakan Erdoğan'ın masasındaki son anket
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin son oy oranını açıkladı.
İşte Başbakan Erdoğan'ın masasındaki son anket
15 Mart 2014 / 09:45 Güncelleme: 15 Mart 2014 / 09:45

Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu İskele Sancak programına konuk olan Beşir Atalay, ANAR'ın iki gün önce sonlanan anketine göre AK Parti'nin oy oranını açıkladı.

Başbakan Erdoğan'ın masasındaki son anket

Her hafta saha çalışması yaptıklarını söyleyen Atalay, daha önce yaptıkları anketlerin aksine çok farklı bir sonuç çıktığını söyledi.

Atalay, bu sabah Başbakan Erdoğan'a da sunulan ve 5200 kişi ile yapılan araştırmaya göre Şubat ayında yapılan son ankette AK Parti'nin yerel seçimlerdeki oy oranının yüzde 49 göründüğünü belirtti.

AK Parti Şubat ayında yükselişe geçti

12 Haziran 2011 seçimlerinden beri genel seçim oylarının yüzde 50 bandında olduğunu fakat Şubat'ın sonuna kadar yerel seçim oylarının ise yüzde 44'lerde seyrederken iki haftada ciddi anlamda yükselişe geçtiklerini ifade etti.

Genel ve yerelde ilk defa aynı sonuçlar

Başbakan Yardımcısı Atalay, "İki hafta önce, 18 Şubat'ta 81 ilde 121 bin kişi ile yapılan araştırmada yüzde 44 çıkmıştı. 12 Mart'ta biten araştırmaya göre AK Parti'nin genel ve yerel seçimlerdeki oy oranının yüzde 49 olduğunu gördük. Genel ve yerelde aynı sonucu bu zamana kadar yakalayamamıştık" diye konuştu.

"Daha fazla büyükşehir ve il kazanacağız" 

İzmir'de aklı olanın Binali Yıldırım'a oy vermesi gerektiğini söyleyen Atalay, İzmir'de CHP'nin önde göründüğünü fakat oylarının ciddi anlamda yükseldiğini açıkladı. Atalay, daha fazla büyükşehir ve il belediyesi kazanacaklarının altını çizerek şu açıklamalarda bulundu:

"Her araştırmada İzmir'deki oranlarımızı yükseliyor. Hem büyükşehir ve hem ile olarak mevcut belediyelerimizden daha fazlasını alacağız"

Başbakan'la önemli toplantı

''Tam seçime 2 hafta kala oturur çok ciddi bir değerlendirme yaparız. Şimdi de öyle yapacağız. Bütün illerin araştırmaları inşallah bu Cumartesi veya Pazar'a sonuçlanmış olacak ve Başbakanımızla beraber 16-17 Mart'ta Çanakkale'de 10 kişilik strateji ekibimizle beraber orada şuan da geldiğimiz noktayı ele alacağız ve herşeyi masaya yatırarak son iki haftalık stratejimizi tekrar gözden geçireceğiz. Çünkü iki hafta bazı şeylerin düzeltileceği bir süredir.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler