YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin yeni seçim sloganı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'En az üç çocuk' söylemi AK Parti'nin seçim sloganı oluyor. AK Parti il teşkilatları yerel seçim sürecinde seçmenin dikkatini 'Yaşlı nüfus' riskine çekecek.
İşte AK Parti'nin yeni seçim sloganı
21 Eylül 2013 / 11:52 Güncelleme: 21 Eylül 2013 / 11:54

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar İl Başkanları toplantısında genç nüfusun önemi ve çok çocuk konulu bir brifing verdi.

NTV'nin haberine göre, Türkiye'nin gelecekte yaşlı nüfus sıkıntısı yaşayabileceğini savunan Hotar, bunun için AK Parti hükümetinin çalışan kadına doğum izninin artırılması, çocuk başına teşvik verilmesi, bir yaşın altında olan kadınlara çalıştıkları işyerinde gece nöbeti yazılmaması gibi düzenlemeleri uygulamaya koymakta olduğunu anlattı.

AK Parti, İl Başkanları aracılığıyla yerel seçim sürecinde üç çocuk konusunu gündemde tutacak.

Teşkilatlara dağıtılan dokümanlarda Türkiye'nin on beş yıl içerisinde nüfus artışının durması ve Batı Avrupa ülkeleri benzeri nüfus yaşlanması riski bulunduğu rakamlarla anlatılıyor.

Ayrıca hükümetin önümüzdeki süreçte çok çocuğun yanında evliliği de teşvik etmek için yasal evlilik yardımlarının önemli oranda artırılması üzerinde çalıştığı da vurgulanacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler