YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin son oy oranı
İşte AK Parti'nin son oy oranı
03 Eylül 2015 10:54
Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, bugün köşesinde AK Parti'nin son oy oranına yer verdi.

Selvi, AK Parti'nin kongrede alacağı kararların belirleyeceği olduğunu belirtti.

İşte Selvi'nin yazısından bir bölüm:

Kongre zemini çok önemli. AK Parti kongreyi bir demokrasi şölenine çevirip, onun ardından geçen seçimin hatalarının giderildiği, güçlü takviyelerin yapıldığı yeni bir liste ve başarılı bir seçim kampanyası yaparsa, tek başına iktidar hayal değil. Zaten şu andaki kamuoyu araştırmaları da AK Parti'nin oyunu yüzde 43-44 aralığında gösteriyor. Kongreden itibaren her adımda bir tuğla üzerine konulmasıyla bu oran yüzde 45'i aşabilir. Tabii tersi olursa, büyük bir fırsat kaçırılmış demektir.
Kongrede parti kadroları ve söylemdeki değişiklik gerçekleşirse, bunu ikinci ve önemli bir halka olarak milletvekili listeleri takip edecek. Listelerde nerelerde ne tür yanlışların yapıldığı biliniyor. Onlar giderilip, doğru isimlerle takviyelerin yapılması gerekiyor. Şimdiden bunların üzerinde çalışıldığını biliyorum.
 
AK Parti yeni kadrolarla, tecrübeli isimleri biraraya getirip, bölgelerinde temayüz etmiş yerel isimleri de kadrosuna katarak yeni milletvekili listesi ortaya çıkaracak. Bazı yerlerde restorasyon bazı yerlerde ise listelerin yeniden yazılacağı söyleniyor. Listeler önemli oranda değişiyor.

memet alişahinle bülent arınç
 // Kara Murat
bu iki ismi salsınlar piyasaya 65 olur merak etmesinler....:))))...
03 Eylül 2015 Perşembe 14:02
Son nefese
 // uykucu
Kadar AK Parti....
03 Eylül 2015 Perşembe 13:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler