YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin son oy oranı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, partisinin son kamuoyu yoklaması sonuçlarını paylaştı.
İşte AK Parti'nin son oy oranı
20 Eylül 2014 / 06:20 Güncelleme: 20 Eylül 2014 / 10:42

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, "Son araştırmada halkımız yüzde 51,7 ile AK Parti'ye 'bugün seçim olsa oy veririm' demiştir. Hem Meclis'ten hem de milletimizden güvenoyu alan bir hükümetimiz ve genel başkanımız var." dedi.

"2015'e hazırlanacağız"

Partisinin Kocaeli İl Başkanlığı'nda, ilçe başkanlarıyla düzenlediği toplantı öncesi gazetecilere açıklama yapan Gül, toplantıda yeni Türkiye, yeni anayasa ve 2015 seçimlerine hazırlık anlamında çalışmaları masaya yatıracaklarını söyledi.

"Oyumuz yüzde 51.7"

AK Parti'nin, birkaç ay içerisinde çok önemli adımlar attığını, genel başkan değişikliği, Cumhurbaşkanı ve başbakanlık devir teslimi gibi çok hayati konuları, milletin memnun olacağı bir süreci güzel bir şekilde yönettiklerini anlatan Gül, "62'nci hükumetimiz kuruldu. Genel başkanımız değişti. Hiçbir sıkıntı ve sorun olmadan, birlik beraberliğimiz bozulmadan bu süreci atlattık.

Meclis hükumetimize güvenoyu verdi. Bu ay içinde yapılan son araştırmada halkımız yüzde 51,7 ile AK Parti'ye 'bugün seçim olsa oy veririm' demiştir. Hem meclisten hem de milletimizden güvenoyu alan bir hükumetimiz ve genel başkanımız var" diye konuştu.

"Belediye başkanlarımız aday olmayacak ama..."

Bir gazetecinin, "2005 seçimlerinde, belediye başkanları milletvekili adayı olacak mı?" sorusunu Gül, "Yok. Belediye başkanlarımız yeni seçime girdiler. Prensip olarak hemen bir sene sonrasında belediye başkanlarımızdan o anlamda çok fazla talep olmayacaktır kanaatindeyiz. Ama il başkanlarımızdan, teşkilatlarımızdan kongre öncesi talepler olabilir. Herkes bu yeni Türkiye inşasında bir tuğla daha koymak için talepte bulunabilir" diye yanıtladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler