YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin seçim stratejisi
AK Parti Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tüm kozlarını oynuyor. Seçimler için hazırlanan beyannamenin ana teması, Tüm kesimleri kucaklayan daha çok demokrasi, daha çok insan hakları, bölgesinde söz sahibi ve etkili bir Türkiye...
İşte AK Parti'nin seçim stratejisi
07 Haziran 2014 / 08:40 Güncelleme: 07 Haziran 2014 / 09:19

AK Parti'de ilk kez halk tarafından gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklar sürüyor. 

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Köşk'e aday olacağı beklentisinin ağır bastığı AK Parti'de ilk kez cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik beyanname hazırlanacak.

Beyannamede, yerel ve genel seçimlerde olduğu gibi somut vaatler ve hizmetler yerine, Türkiye'nin gelecek vizyonuna, demokrasinin standartlarının geliştirilmesine ve uluslararası arenada itibarlı devlete vurgu yapılacak.

Yerel ve genel seçimlerde yapılan hizmetler ve hayata geçirilecek projeler üzerine kurulan seçim beyannamesi, Köşk seçimi için cumhurbaşkanının görevleri çerçevesinde belirlenecek ve manifesto niteliğinde olacak.

Buna göre beyannamede Türkiye'nin uluslararası arenada güçlü ve itibarlı bir devlet olmasına, evrensel hukuka ve demokrasiye ağırlık verilecek.

Seçim beyannamesinde Türkiye'nin dış politika vizyonu, demokrasinin standartlarının geliştirilmesi, hukukun evrensel ilkeleri, hukuk devleti vurguları yer alacak. Türkiye'nin dışa dönük yüzünün yanısıra ülke içinde ise farklılıkların birlikte yaşaması ve kucaklayıcılık unsurları beyannamede yer alacak. 

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler