YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da sürpriz görüşme!
Cumartesi günü Ankara’da binlerce kişinin katıldığı törenle yeniden CHP üyesi olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, aynı günün akşamı İstanbul’da sürpriz bir buluşma gerçekleştirdi.
İstanbul'da sürpriz görüşme!
11 Kasım 2013 / 13:27 Güncelleme: 11 Kasım 2013 / 13:47

Sarıgül, Anadoluhisarı’ndaki ‘Uskumru’ adlı balık restoranında ABD’li eski diplomat ve düşünce kuruluşu Middle East Centre’ın yönetici Richard Murphy ve eşiyle görüştü.

CHP Genel Başkanı Faruk Loğoğlu ve eşi Mevhibe Loğoğlu’nun da aralarında bulunduğu 8 kişilik heyetin eşlik ettiği görüşme 3 saate yakın sürdü.

ABD’de yaşayan bir Türk işadamının, Sarıgül ile yakından tanışan kardeşinin organize ettiği gecede, Hürriyet’in edindiği bilgilere göre ağırlıklı İstanbul yerel seçimleri konuşuldu.

Murphy'den soru yağmuru

Murphy, çoklukla Sarıgül’e nasıl bir seçim çalışması yapacağı yönünde sorular yöneltti. Sarıgül, şaşırtıcı ve başarılı bir program uygulayacağını belirterek “İstanbul’da seçimi alacağım” dedi. Sarıgül “Kazanırsanız neler yapacaksınız” sorularına ise toplumun her kesimini rahatlatacak, ayrışmayı önleyecek projeler geliştirdiklerini; toplumla iç içe bir belediyeciliği İstanbul’un tümünde uygulayacağını, hizmeti öne çıkaracağını; toplumla kavgaya girişmeyeceğini ifade ederek Şişli’den örnek verdi.

Murphy’nin “Yeterince muhafazakar değilsin diye sizi suçlarsa ne diyeceksiniz” sorusunu şaşkınlıkla karşılayan Sarıgül’ün yanıtı özetle şöyle oldu:

“Benim duruşum ve muhafazakar değerler konusundaki tutumun toplumun açık bilgisinde. Sadece ben değil, ailem de muhafazakar değerler konusunda örnek bir yapıya sahiptir. Benim için toplumun tümünü kucaklamak önemlidir. Beni muhafazakar değerler konusunda sorgulamak hiç bir sonuç yaratmaz, bunun toplumda bir karşılığı olmaz.”

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler