YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'a sürpriz aday
İstanbul'a sürpriz aday
06 Haziran 2013 10:58
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yerel seçimler için startı İstanbul’dan vereceğini belirterek, “İstanbul için çok sürpriz bir adayımız var” dedi.

Partisinin İstanbul İl Teşkilatı’nın 8 Haziran Cumartesi günü Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’nde saat 14.00’de düzenleyeceği 1. İstanbul İl İstişare Şurası’na katılacak olan MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, İstanbul’u mevcut siyasi partilere bırakmak niyetinde olmadıklarını söyledi.

Herkesin şaşkınlıkla bakacağı çok sürpriz bir ismi İstanbul’da aday göstereceklerini beyan eden Yılmaz, “İstanbul ilini yerelde elinde tutan siyasi irade her zaman Türkiye’de iktidar olmuştur. Bu nedenle MYP tüm stratejisini İstanbul üzerine şekillendirecektir. Bu toplantı bu açıdan partimiz ve ülkemiz için son derece önemlidir” dedi.

Taksim Gezi Parkı eylemleriyle başlayan olaylara da değinen Yılmaz, “Ayaklanmalar ve huzursuzluk tehlikeli bir yolda ilerliyor kaygı ile izliyoruz. Şahsi kanaatim bu ayaklanmaların Türkiye dışından provoke edildiği yönündedir. Bu ayaklanmalar devam ederse bu iş farklı bir boyuta gider. Ayaklanmalar bahane edilerek yeni yasalarla ülke de BDP lehine gelişmeler ortaya çıkabilir. Bu ayaklanmalara ilerleyen süreçte arkasında bir sözde Kürtçülük hareketine dönüşebilir. Böylece alınacak tavizlerle özerk belediyeler oluşturulmak istenip federasyon taleplerine varacak bir demokratikleşme palavrası ile milletçe yüzleşebiliriz. Batı medyasının bu konuyu provoke etmesi Arap baharında sıranın Türkiye’de olduğu görüntüsünü vermektedir. Milletçe uyanık ve diri olmamız gereken bir süreçten geçiyoruz” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler