YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'a resmen aday!
CNN Türk'te katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aday adayıyım" dedi.
İstanbul'a resmen aday!
18 Kasım 2013 / 08:10 Güncelleme: 18 Kasım 2013 / 11:36

CNN Türk’te katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aday adayıyım" dedi.

’’İstanbul için aday adayıyım"

CNN Türk’te Ankara Günlüğü programına katılan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aday adayı olduğunu belirten Önder, "Bunu partimiz, forumlar, Gezi Platformu ve partimiz dışındaki sol bileşenler birleşip adaylık ölçülerini, yerel yönetime yaklaşımı ve adayları netleştireceğiz" diye konuştu.

Sarıgül'e göndermede bulundu

Mustafa Sarıgül ile ilgili de konuşan Önder, "Sarıgül; Rabbim, Bismillah ve Atatürk kelimelerini kullanmadan 15 dakika benimle tartışabilsin, adaylıktan çekilirim. Sosyal demokrasiye çalışıp gelsin, tarihini öğrensin" ifadelerini kullandı.Önder ayrıca, "İlkelerimize uyan herkesle ittifak yapabiliriz" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler