YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'i saldırılarını sona erdirmeye çağırıyoruz
İsrail'i saldırılarını sona erdirmeye çağırıyoruz
28 Temmuz 2014 11:33
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Bayramda bile Gazzeliler'e ölüm yağdıran İsrail'i lanetliyor, insanlık dışı soykırım, katliam ve saldırılarını sona erdirmeye çağırıyoruz.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler,  Ramazan Bayramı dolayısıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden mesaj yayımladı.

Milletin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik eden İşler, huzurlu, sağlıklı ve hayırlı bayramlar temennisinde bulundu. İşler, şunları kaydetti:

"Gazze başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan acılar, savaşlar, katliamlar ve gözyaşları nedeniyle bayramı buruk idrak ediyoruz. Gazzeli masum çocuklar zalim İsrail'in bombalarıyla şehadet şerbeti içerken bayramlık kıyafetler yerine beyaz kefenlik giyiyorlar. Gazze'de yaşanan insanlık trajedisine ve katliamlara dünyanın sessiz kalması insanlık aleminin yüzkarası olarak tarihte yerini alacaktır.

Bayramda bile Gazzeliler'e ölüm yağdıran İsrail'i lanetliyor, insanlık dışı soykırım, katliam ve saldırılarını sona erdirmeye çağırıyoruz.

Türkiye, Filistin başta olmak üzere zalimin karşısında tüm mazlumlardan yana taraftır. Zalimin zulmü karşısında tarafsız olmak omurgasızlıktır"

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler