YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'i eleştirdim, Beyaz Saray'a ne oluyor!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde halka hitap etti.
İsrail'i eleştirdim, Beyaz Saray'a ne oluyor!
24 Ağustos 2013 / 14:32 Güncelleme: 24 Ağustos 2013 / 15:01

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şam'daki kimyasal silah saldırısını hatırlatarak, "Ben inanıyorum ki bu Beşşar Esad'ın artık son çırpınışlarıdır. Çünkü müntakim olan Allah inanıyorum ki bunun hesabını en kısa zamanda ondan soracaktır. Bu yavruların intikamını onlardan alacaktır" dedi.

Erdoğan, "Bize birileri diyor ki 'Türkiye yalnızlaştı'. Hayır, yalnızlaşmadık. Bizim yanımızda onların tankı, topu, uçağıyla o yavruların üzerine iniyorlarsa bilesiniz ki bizim yanımızda da önce hak var, sonra halk var" dedi.

"Hep mazlumun yanında yer aldık"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "1071 yılından bugüne kadar bu topraklar üzerinde, bu geniş coğrafyada sesimizin, sözümüzün ulaştığı her yerde biz sadece hakkı savunduk, sadece barışı savunduk, sadece dostluğu, kardeşliği, dayanışmayı savunduk. Bin yıldır kardeşin kardeşi katletmesine, Müslümanın Müslümana kıymasına, mezhep çatışmalarına asla müsamaha göstermedik, kardeşin kardeşi katlettiği çatışmaların içinde hiçbir zaman olmadık. Biz hep arabulucu olduk, hep mazlumun yanında yer aldık" dedi.

"Hiç kimse bize istikamet çizemez!"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İçeride ya da dışarıda kim ne derse desin Türkiye hak bildiği yolda dosdoğru yürüyen bir devlettir. Hiç kimse ama hiç kimse bize istikamet çizemez. Hiç kimse bize ne yapacağımızı öğretmeye, dayatmaya kalkışamaz" dedi.

Bizim Mısır'a, Filistin'e, Suriye'ye vefa borcumuz var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çanakkale zaferimizde biz Kahireli, Sinalı, Mısırlı, Kudüslü, Şamlı, Haleplikardeşlerimize 'neden buraya geldiniz' diye sorduk mu  Sormadık. Onlar da bize 'neden buraya geldik' demeden Çanakkale'de bizimle beraber savaştırlar, bizimle bizim vatanımızı savundular, bizim dedelerimizle şehit oldular, Çanakkale'de de şehit oldular, Sarıkamışta'da da şehit oldular. Şimdi soruyorum, ey bugün bize 'orada ne işiniz var diyenler' önce başınızı iki eliniz arasına alın bizim tarihi bir sorumluluğumuz var. Bizim Mısır halkına karşı bir vefa borcumuz var. Türkiye'nin Filistin'e, Suriye'ye karşı vefa borcu var. 'Bize ne Mısır'dan, bize ne Suriye'den Filistin'den' diyen vefasızlık etmiş olur. Tarihine, medeniyetine en önemlisi ecdadına, dedelerine, şehitlerine büyüklerine sırtını dönmüş olur" dedi.

Beyaz Saray'a da ne oluyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi sandık değildir diyenlerin kim olduğunu öğrendiniz mi İşlerine geldiği zaman sandık, işlerine gelmediği zaman sandık değil. Bunu ben söyleyince Beyaz Saray'dan bana cevap geliyor. Üzüldüm. Niye Çünkü bunun muhatabı Beyaz Saray değildi. Çünkü ben burada Amerika'yı ifade etmedim. Ben burada İsrail'i ifade ettim. Peki Beyaz Saray'a ne oluyor da Beyaz Saray bunu konuşuyor. Beyaz Saray bunu dillendirmemeliydi. Beyaz Saray böyle bir şeyi konuşmamalıydı. Eğer bunu konuşması gereken varsa İsrail konuşmalıydı. Bu, NATO'da birlikte olan iki ülke olarak bir ortağın, bir diğer ortağa böyle bir yaklaşımı yakışık almadı. İşte dünyanın çifte standardını göstermesi bakımından bu da çok önemli" dedi.

Destek verdiğiniz o zalimle gururlandınız mı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li milletvekillerinin Suriye'deki iç savaş sırasında Şam'a giderek, Beşşar Esed ile görüştüklerini belirterek, "Anamuhalefet partisinin sorumlularına soruyorum gazetelerde, televizyonlarda yeni doğmuş bebeklerin, 3 yaşında 5 yaşında o masum çocukların solgun yüzlerine bakabildiniz mi  Destek verdiğiniz sırtını sıvazladığınız o zalimin insanlık dışı katliamıyla gururlandınız mı  Kendi ülkesinin başbakanını diktatörlükle itham edenler, kendi ülkesinin başbakanını dünyaya şikayet edenler, acaba sırtını sıvazladıkları Esed için diktatör sıfatını kullanabilecek cesarete sahipler mi" dedi.

"Biz bir yerde başka, bir yerde başka olanlardan değiliz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rizelilere "AK Parti'nin ilkelerinde etnik milliyetçilik yoktur, bizde dinsel milliyetçilik yoktur, bizde bölgesel milliyetçilik yoktur. Evet mi" diye sorup, kalabalıktan "evet" yanıtını aldıktan sonra, "Kılıçdaroğlu, biz 780 bin kilometrekarenin tamamında aynı şeyi söyleriz. Biz bir yerde başka, bir yerde başka olanlardan değiliz. Biz akşam başka sabah başka konuşanlardan değiliz. Biz yüreğimizin sesini duyarak konuşuruz. Çünkü fikrinin, düşüncesinin namusuna sahip olamayanlardan siyasetçi olmaz bunu böyle biliniz" dedi.

TAVUĞUNA KIŞ DEDİN DE ONDAN
 // BUĞDAY TENLİ KIZILDERİLİ
İsrail Abd nin altın yumurtlayan tavuğudur. Şimdi siz malum çevrelere bakın ne söyleyecekler. Düne kadar Başbakan'ın Beyazsaray'ın adamı olarak yaftalayanlar, bu sefer de Beyazsaray avukatı kesilecekler....
24 Ağustos 2013 Cumartesi 22:41
TAVUĞUNA KIŞ DEDENİN DE ONDAN
 // BUĞDAY TENLİ KIZILDERİLİ
İsrail Abd nin altın yumurtlayan tavuğudur. Şimdi siz malum çevrelere bakın ne söyleyecekler. Düne kadar Başbakan'ın Beyazsaray'ın adamı olarak yaftalayanlar, bu sefer de Beyazsaray avukatı kesilecekler....
24 Ağustos 2013 Cumartesi 22:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler