YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den önce Erdoğan özür diledi
İsrail'den önce Erdoğan özür diledi
28 Mart 2013 18:02
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, İsrail'in Türkiye'den özür dilemesiyle ilgili, ''İsrail bütün alabileceklerini aldı zaten'' dedi.

İnce, milletvekili irtibat bürosunda yaptığı açıklamada, basın kuruluşlarını eleştirerek, ''Hükümetin aldıklarını veriyor sürekli medya, verdiklerini vermiyor. Yani PKK'nın elindeki 8 kamu görevlisi alındı. Bunun karşılığında PKK'ya ne verdi  Bunu bilmiyoruz'' diye konuştu. İsrail Türkiye'den özür dilemesine de değinen İnce, şunları kaydetti:
  
''Biz Türk hükümetinden, Türkiye'den, Türk Devleti'nden İsrail'in özür dilemesini doğru, haklı buluruz ama Türkiye ne verdi biliyor musunuz  Bir, İsrail'e OECD üyeliği için veto hakkından vazgeçti Türkiye. Bir bunu verdi. İki, NATO tatbikatlarına katılmasında veto vardı, Türkiye bu vetosundan vazgeçti. Üç; Kürecik'i verdi. Dört Gazze ablukasının kaldırılmasında diretiyordu Türkiye, bu diretmekten vazgeçti Türkiye. Bir diğeri de en önemlisi belki de Mavi Marmara olayının kasten yapıldığını savunuyordu Türkiye. Türkiye bu tezinden vazgeçti. Bunun bir kaza olduğunu kabul etti. Zaten kaza olduğunu kabul etseydi, Gazze ablukasından, onun kaldırılması tezinden vazgeçmiş olsaydı, İsrail zaten 2011'de de özür dilerdi. Asıl özrü dileyen Başbakan'ın kendisidir. Başbakan Danimarka'ya gittiğinde, 'yanlış anlaşıldım' siyonizmine girdiydi. Yani İsrail Türkiye'den özür diledi. Telefonda dilemiş. Bütün bunlardan önemlisi önce Başbakan özür diledi. Artı İsrail bütün almak istediklerini aldı zaten. OECD üyeliğini aldı, NATO'nun tatbikatlarını aldı, Gazze'ye ablukayı hafifletti. 'Kasten değil, kazayla oldu' dedi. Bunlar tamamen İsrail'in tezleri. İsrail bütün alabileceklerini aldı zaten. Ne yazık ki medya bunları çarpıtarak veriyor. İktidara yalakalıkta sınır tanımıyor.''
  
 ''CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olsun '' sorusunun yöneltildiği bir ankette ilk sırada yer almasını da değerlendiren İnce, ''Ankete katılanlara teşekkür ediyorum. Beni birinci sırada çıkarmışlar. Bunun kararını örgütümüz, parti meclisimiz ve genel başkanımız verecektir. Zaman neler gösterir hep birlikte bakacağız'' ifadesini kullandı.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler