YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İsrail de böyle kuruldu'
'İsrail de böyle kuruldu'
09 Mayıs 2012 14:36
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yabancılara mülk satışını kanuna tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yabancılara mülk satışını düzenleyen Tapu Kanunu ve Kadastro Kanunu'nda değişiklik yapan tasarının yasalaşmasına tepki göstererek, ''Bu durumda yabancılar Türkiyemiz'de 600 dönüme kadar tarla, arazi sahibi olabilecekler. Biliyorsunuz İsrail Devleti'nin kuruluşu da bu şekilde toprak alımıyla başlamıştır'' diye konuştu.

Parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Kamalak, Tapu Kanunu ve Kadastro Kanunu'nda yapılan değişiklikle yabancılara mülk satışının yeniden düzenlendiğini hatırlatarak, yabancılara 25 dönüm arazi satışı yapılabilirken düzenlemeyle mütekabiliyet esası aranmadan 300 dönüme çıkarıldığını ifade etti.

Kamalak, ''Yani gerçekte 25 dönümlük arazi satışı 600 dönüme çıkartılıyor. Bu durumda yabancılar Türkiyemiz'de 600 dönüme kadar tarla, arazi sahibi olabilecekler. Biliyorsunuz İsrail Devleti'nin kuruluşu da bu şekilde toprak alımıyla başlamıştır'' ifadelerini kullandı.

Kamalak, İsrail Devleti'nin kuruluşu öncesinde Yahudilerin, Filistin toprakları için Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamit ile görüştüklerini ancak Abdülhamit'in tüm teklifleri geri çevirdiğini anlattı.

Abdülhamit sonrası O'nun öğrencileri İttihat Terakki yönetiminde yapılan ilk işin Filistin'de toprak satışı ile ilgili yasağı kaldırmak olduğunu belirten Kamalak, şunları söyledi:

''Şu an hedefte Büyük İsrail Devleti'nin kurulması vardır. Bu anlayışa göre İsrail'in vatanı Nil'den Fırat'a kadar olan bölgeyi kapsar. İlk İsrail devleti yani küçük İsrail Devleti Abdülhamit Han'ın yolunu kesen öğrencileri kullanılarak kuruldu. Şimdi hedefte büyük İsrail var. Allah korusun endişe ediyoruz ki bu sefer Abdülhamit Han mesabesinde olan Necmettin Erbakan hocamızın öğrencileri kullanılmak suretiyle Büyük İsrail Devleti kurulacaktır. Dolayısıyla biz bu kanuna hıyanet yasası diyoruz. Kabul edilemez bir durumdur.''


-2B Yasası-


Kamuoyunda 2B yasası bilinen ''Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun'' ile ilgili açıklamalarda bulunan Kamalak, yasanın isminin çok uzun olduğuna dikkat çekerek, ''Her ilacın bir etkin maddesi vardır. Asıl olan o içindeki zerre miktarındaki etkin madde. Buradaki etkin madde satıştır. Diğerleri teferruattır'' dedi.

Kanundaki amacın vatandaşların gecekondu sahiplerinin 2B kapsamındaki yerlerin devlet tarafından yasal biçimde gasp edilmesi olduğunu iddia eden Kamalak, vatandaşların mevcut rayiç bedellerden buraları satın almalarının mümkün olmayacağını söyledi.

Kamalak, vatandaşların konuyla ilgili mahkemelere gitmesi gerektiğini belirterek, hukuk devleti kavramının ve hukukun buna izin vermeyeceğini söyledi. Kamalak, ''Sanıyorum vatandaşların mahkemeye gideceği düşünülmüş olmalı ki, metni hazırlayan zihniyet bu konuyla ilgili 'davalarda yürütmeyi durdurma ve tedbir kararı verilemez' diyor. Bu hüküm de açıkça anayasaya aykırıdır. Anayasanın izin verdiği bir konuda yasa o izni ortadan kaldıramaz. Kaldırmaması lazım. Kanunlar anayasaya aykırı olamaz'' diye konuştu.

Satışı yapılacak araziler için ''tapusu yok'' şeklinde savunma yapıldığı söyleyen Kamalak, ''Buraları dededen kalma bir biçimde kullanan vatandaşlarımıza tapu verilmişte bunlar almamışlar mı  Devlet tapulama işlemini yapmamış. Sen tapu verdin de ben almadım mı '' dedi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler