YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrai'il tüm dünyanın gözü önünde Gazze'de katliam işliyor
İsrai'il tüm dünyanın gözü önünde Gazze'de katliam işliyor
İsrai'il tüm dünyanın gözü önünde Gazze'de katliam işliyor
30 Aralık 2008 / 15:03 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İsrai'il tüm dünyanın gözü önünde Gazze'de katliam işliyor. Tıpkı yıllarca önce Hitler'in kendi halkına yaptığı gibi. AK Parti'li Zeyid Aslan İsrail'e geçmişi hatırlattı...


İsrail’in Gazze’de uyguladığı vahşete en sert tepki AK Parti Tokat Milletvekili ve "Türkiye- Filistin Dostluk Grubu Başkanı" Zeyid Aslan’dan geldi.


Haber 7’y konuşan Zeyid Aslan, “Bu bir insanlık suçudur. Bu, adı konulmamış ve tedricen uygulamada olan bir soykırımdır” dedi ve İsrail’i tarihi bir hatırlatma yaptı.


Türkiye’nin tarih boyunca her zaman yanında olduğu ve her platformda desteklediği Filistin halkının yine büyük bir katliamla karşı karşıya olduğunu kaydeden Aslan, İsrail’in, uluslararası hukuk ve tüm insani değerleri hiçe saydığını belirtti.


Dün Hitler’in zulmüne, soykırımına maruz kalan İsrail milletinin bugünün barbarları olduğuna dikkat çeken AK Parti'li Aslan şöyle konuştu: “Her gün onlarca insanın öldüğü, kadınların, çocukların hedef alındığı bu katliama insan hakları gerekçe gösterilerek dünyanın bir ucundan öbür ucuna müdahaleyi kendisinde hak görenlerin bu vahşet karşısında suskunlukları, yaşananlar kadar ibret vericidir. Dün insanlığın karşısında uğradıkları zulümlerden dolayı merhamet dilenenler, bugünün barbarları olmuşlardır. Yarın tarih tekerrür ederse, insanlığın karşısına merhamet dilenmek için hangi yüzle çıkacaklar?”


“ABD ve AB’nin yanında Rusya, Çin ve Japonya gibi önemli ülkeler, sorunun çözümüne yönelik çaba içine girmeli” diyen Aslan, Gazze’de akan kanın biran önce durması gerekli tüm diplomatik baskıları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler