YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmet Yılmaz'dan ilk açıklama
İsmet Yılmaz'dan ilk açıklama
26 Haziran 2015 15:10
Başbakan Davutoğlu tarafından AK Parti'nin Meclis Başkan adayı ilan edilen İsmet Yılmaz'dan ilk açıklama geldi.

Meclis Başkanlığı için 550 milletvekilinden de destek beklediğini dile getiren Yılmaz, umudunun ilk turda seçilmek olduğunu belirterek 25'inci Dönem 1'inci Yasama Yılı için TBMM Başkanlığı'na adaylık dilekçemi bugün verdim. Ak Parti grubu da beni aday gösterdiğine dair dilekçe verdi. Allah hayırlı, uğurlu etsin diyoruz.

Meclis'teki 550 milletvekilinin de desteğine talibiz. Oyuna talibiz. Eğer seçilirsek tüm 77 milyonu kucakladığımız gibi Meclis'te de 550 milletvekilinin her birisini kucaklayan ve bu seçim sonuçlarının gösterdiği uzlaşmayı gerçekleştirmek için başkanlık yapacağımı düşünüyorum. Umudumuz ilk turda seçilmek. Hayırlısını diliyoruz diye konuştu.

Meclis Başkanı seçildiği gün Milli Savunma Bakanlığı görevinden ayrılacağını açıklayan Yılmaz, Seçildiğim gün bakanlık görevimden ayrılıyorum dedi. Siyasi parti liderlerinden destek turu için randevu talep edeceğini de kaydeden Yılmaz, Destek turu için siyasi parti liderlerini ziyaret edeceğim. Talepte bulunduk. Sayın genel başkanlardan müsait olduklarında döndüklerinde desteklerini talep edeceğim ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler