YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmet Yılmaz: "Tek ev kalıncaya kadar bu bayrak dalgalanacak"
İsmet Yılmaz: "Tek ev kalıncaya kadar bu bayrak dalgalanacak"
19 Temmuz 2015 11:55
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Tek bir ev kalıncaya kadar bu ülkede bayrak dalgalanacak. Bu ülke, ebediyen bağımsız ve hür yaşayacak" dedi.

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Valiliğince tarihi Buruciye Medresesi'nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceğinden kaygı duymaya gerek olmadığını vurguladı.

İsmet Yılmaz, şunları kaydetti:

"Eğer bu ülkeye inanırsan, bu ülkenin insanlarına güvenirsen, bu ülkenin geleceğinden kaygı duymaya gerek yok. İstiklal Marşı ruhunu idrak edersen, yine bu ülkenin geleceğinden kaygı duymaya gerek yok. Ne diyor İstiklal Marşı'nda? 'Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak'. Tek bir ev kalıncaya kadar bu ülkede bayrak dalgalanacak. Bu ülke, ebediyen bağımsız ve hür yaşayacak. Coğrafyamız kaderimizdir. Coğrafyayı değiştirmedikçe bu kaderden kurtulabilmek mümkün değildir ama bin yıldır biz bu coğrafyaya sahip olabilmek için 7 düvele karşı mücadele ettik. Bugün de 7 düvele karşı mücadele ediyoruz. Bu mücadeleden başarıyla çıkmak şartı, birlik ve beraberlik. Sivaslı ve 77 milyon her dönemde birlik ve beraberliğini gösterdi. Bundan dolayı bu zor coğrafyada bin yıldır bir arada yaşıyoruz."

"Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmemiz lazım"

Bayramların birlik ve beraberliği artırdığını, küskünlükleri unutturduğunu ve kardeşlikleri güçlendirdiğini dile getiren Yılmaz, "Muhakkak ki ibadetler tek başına olabilir ama bayram tek başına olmaz. Bayram eş, dost, hemşehrilerledir. Mutlaka herkesle bayramlaşmak lazım. Bu ülkeyi çok daha güçlü kılabilmek için birlik ve beraberliğimizi güçlendirmemiz lazım" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler