YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslamofobia yerine İslamabarbarya!
İslamofobia yerine İslamabarbarya!
09 Ocak 2015 07:14
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Batı'nın yeni bir kavram olarak 'İslamabarbarya' kavramını yerleştirmek istediğini belirtti.

Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşen silahlı saldırıları ve İslamofobia tehlikesine değinen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Batı'nın yeni bir kavram olarak 'İslamabarbarya' kavramını yerleştirmek istediğini belirtti.

Saldırı eylemlerini, İslamı 'istenmeyen' ilan etmeye yönelik algı operasyonlarının bir ürünü olarak niteyelen Külünk, "Eğer 11 Eylül saldırılarından önce böyle bir araştırma yapılsaydı bu sonucun çıkması mümkün değildi. 11 Eylül saldırıları ile İslamofobia kavramını insanların önüne koyarak terörle İslam'ı buluşturmak gibi bir  ucuzluğun peşine düştüler. Şimdi geldiğimiz noktada İslamofobia kavramı onlar için fonksiyonunu icra ettiğinden dolayı yeni bir kavram insanların önüne koyacaklar.. O kavram da 'İslamaBarbarya' olacak.." dedi.

Çıtayı yükseltecekler yani. Bu şöyle bir tehlikeyi beraberinde getirecek. Müslümanların varlıklarına, mekanlarına ve canlarına karşı fiziki şiddet ve saldırıların arttığı bir dönem tehlikesi..

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler