YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam Birliğini bir an evvel kurmalıyız
İslam Birliğini bir an evvel kurmalıyız
06 Temmuz 2013 08:27
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Eğer İslam birliğini kurmayacak olursak dün Suriye'nin başına ne geldiyse yarın Türkiye'nin başına o çorabı öreceklerdir '' dedi.

Kamalak, partisinin Bayburt il başkanlığınca Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen ''Türkiye'de Neler Oluyor '' konulu konferansta konuşma yaptı.

Parti olarak hedeflerinin İslam birliğini kurmak olduğunu vurgulayan Kamalak, şöyle konuştu:

"Eğer İslam birliğini kurmayacak olursak dün Suriye'nin başına ne geldiyse yarın Türkiye'nin başına o çorabı öreceklerdir. Eğer kardeşleri bir araya getiremezsek bugün Mısır'ın başına ne geldiyse yarın Türkiye'nin başına o gelecektir. Tek çare kardeşlerin bir araya gelmesidir.

Can dostlarım, aziz kardeşlerim Hristiyanların bir başı vardır o da Papa'dır, Yahudilerin bir başı vardır Hahambaşı'dır, bir buçuk, iki milyar İslam aleminin başı nerede '' Taksim'de ki Gezi Parkı olaylarına da değinen Kamalak, şöyle devam etti:

"27 Mayıs'tan itibaren Taksim olayları başlamıştı. Orada bazı ağaçlar kesilip, büyük alışveriş merkezi yapılacakmış. Bir kısım gençler dediler ki 'burası bizim akciğerimizdir, gezi alanımızdır, parkımızdır'. Bana göre bir başbakan aile reisi demektir.

Dolayısıyla nasıl ki aile reisi ailenin huzurundan, dirliğinden, düzenliğinden sorumlu ise başbakan da Türkiye'nin huzurundan, dirliğinden, düzeninden sorumludur. Aklı başında bir aile reisi aile fertlerinden birileri eğer olumsuz davranacak olursa 'evladım gel bakalım ne diyorsun, derdin ne' demesi lazım."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler