YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İşimizin başındayız"
Kurtulmuş, Erbakan adına konuşanların "Yeterli imzayı topladık, iki haftaya kadar olağanüstü kongreye gidiyoruz" şeklindeki açıklamalarına "İşimizin başındayız" cevabını verdi.
"İşimizin başındayız"
19 Temmuz 2010 / 08:24 Güncelleme: 19 Temmuz 2010 / 08:29

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınöz'ün "500'den fazla imza topladık. İki hafta içinde olağanüstü kongreye gidiyoruz" sözlerine "Hukukun gereği neyse onu yaparız" karşılığını verdi.

Kurtulmuş, partinin yeni kongre yaptığını, hiçbir şeye takılmadan normal prosedürü işlettiklerini ifade ederek, "Genel İdare Kurulu ilk toplantısını yaptı. Şimdi görev bölümünü arkadaşlarımızla yapacağız. Herkes görevine devam edecek" diye konuştu.

SÖZLER UNUTULUR

Kongre tartışmalarıyla ilgili konuşmak istemediğini söyleyen Kurtulmuş, "Zaten bu kongredeki çift listenin gerginliğiyle söylenen sözler bir müddet sonra unutulur. Her şey yoluna girer" diye konuştu.

SP'nin geçtiğimiz hafta yapılan ve Kurtulmuş'un yeniden genel başkanlığa seçildiği olağanüstü kongrede liste krizi yaşanmıştı. Önce Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, babasına itaat etmediği gerekçesiyle Kurtulmuş'a 'çekil' çağrısı yaptı. Dün Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınöz'ün "500 imzadan fazla topladık, iki haftaya kadar olağanüstü kongre yapacağız" sözleri krizin bitmediğini gösterdi. Sert çıkışlara karşın Kurtulmuş'tan yine sağduyulu cevap geldi. Kurtulmuş, "Ben kongreyle ilgili konuşmayacağım. Herkes istediğini konuşsun. Millet bize bir sorumluluk verdi. Biz arkadaşlarımızla bunun sorumluluğu yerine getirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz" diye konuştu.

 

Hayat siyasetten ibaret değil

 

"Gerilime takılmamak gerek" diyen Kurtulmuş, kongre sonrası sert açıklamalar yapan Fatih ve Elif Erbakan'a şu tavsiyelerde bulundu: "Yani şunu tavsiye ederim. Hayat sadece siyasetten ibaret değil. Bütün arkadaşlarıma sözlerine ve eylemlerine dikkat etmeye davet ederim. Hiç kimse sonradan yanlış anlaşıldım, bunu demek istemiyordum manasında sözler söylemesin. Nihayetinde burada arkadaşlıklar dostluklar ahbaplıklar hukuklar var. Hiç kimse bu kardeşlik hukukunu zedeleyecek bir tutum içinde olmasın."

BULAÇ'IN İDDİASI SPEKÜLASYON

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç'ın "SP, AK Parti'ye katılacak ve Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa Kurtulmuş partinin başına geçip Başbakan olacak" şeklindeki söylentileri köşesine taşıması birçok gazetede haber olmuştu. Bu iddiaları sorduğumuz Kurtulmuş, "Bunların hepsi spekülasyon" dedi. Kurtulmuş, yakın zamanda bir basın toplantısı düzenleyerek bu konularda geniş bir değerlendirme yapacağını açıkladı. (Yeni Şafak)

YOLUN SONU GÖZÜKÜYOR !
 // VATANDAŞ
Numan bey işiniz bitmiştir vaktiken ikinci kongrede akıllıca çekil ve gelecek seçimlerdede AK Partiden vekil adayI ol sabıkalılar kervanına sende katıl. Bu saatten sonra patronlar kulübü (Şerbakanlar) seni barındırmazlar dişlerine göre değilsiniz ali bulacın gazınada gelme sade vekillik yeter başka partiyede gidemezsiniz çünki size göre değil, inat edipte harcanma yoksa o saaatten sonra siz ancak bir memur olursunuz ! "Dost (doğru) acı söyler" !...
19 Temmuz 2010 10:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler