YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsim ve amblemi bugün açıklıyor
Numan Kurtulmuş, bugün Ankara Rixos Hotel'de saat 10.00'da düzenleyeceği basın toplantısıyla kuracağı partinin adını açıklayacak. Yeni partinin Kurucular Kurulu'nda Türkiye'nin yakından tanıdığı birçok kişi yer alıyor...
İsim ve amblemi bugün açıklıyor
01 Kasım 2010 / 08:13 Güncelleme: 01 Kasım 2010 / 08:15

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni partisini bugün kuruyor. Kurulacak yeni partinin Kurucular Kurulu'nda siyasete yeni girmiş birçok isim de yer alıyor.

Saadet Partisi Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Numan Kurtulmuş ve arkadaşları yeni partinin kuruluş çalışmalarını Çankaya'da bulunan ve daha önce birçok siyasi partinin genel merkezi olarak kullanılan bir bina da sürdürüyor. Kurtulmuş ve ekibi ilk aşamada yeni partinin ismi ve amblemi için oluşturdukları bir komisyonla çalışmalara başlarken, Kurtulmuş'un yeni parti için istişare toplantılarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

200 ÖNERİ GELDİ

"Tüm Türkiye'yi kucaklayacak" parti ismi ve amblemi için bugüne kadar 200'ün üzerinde isim ve amblem üzerinde çalışma yapıldı. Kurtulmuş ve arkadaşlarının 5 isim ve 5 amblem üzerinde durdukları ve bu çalışmaları profesyonel isimlerle birlikte sonuçlandıracakları öğrenildi. Kurtulmuş, bugün Ankara Rixos Hotel'de saat 10.00'da düzenleyeceği basın toplantısıyla partinin adını açıklayacak. İçişleri Bakanlığı'na yapılacak müracaatla, Türk siyasi hayatı yeni bir parti kazanacak.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Kurtulmuş, yeni kuracağı partinin Kurucular Kurulu'nda Türkiye'nin yakından tanıdığı birçok kişiye yer verdi. Yeni partinin Kurucular Kurulu'nda ilk defa siyasete girecek Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Hasan Basri Aktan'ın yanısıra eski Demokrat Partili Çağrı Erhan, Erol Göka, Beyhan Aslan, Fethi Karaaslan, Mehmet Bekaroğlu gibi birçok kişi yer alıyor. Kurtulmuş, katıldığı toplantı ve söyleşilerde kuracakları yeni partiyle halkı esas alan yeni bir merkez yapı oluşturacaklarını ifade ederek, herkesin özgürlüğü, adaleti ve refahı için çalışacaklarını vurguladı. (A.A.)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler