YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşçi Partisi'nin adı değişiyor!
İşçi Partisi'nin adı değişiyor!
12 Şubat 2015 20:11
İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Tugay Şen, 15 Şubat Pazar günü Ankara'da yapılacak Olağanüstü Genel Kurultay'da partinin adının Vatan Partisi, ambleminin ise yıldızı saran buğday olarak değiştirileceğini söyledi.

İP İzmir İl Başkanı Tugay Şen düzenlediği basın toplantısında Olağanüstü Genel Kurultay'la ilgili açıklamalar yaptı. Şen, tarihi bir kurultay gerçekleştireceklerin belirterek, "Kurultay'da İşçi Partisi'nin adı Vatan Partisi olarak değişecek. Vatan'da birleşmenin sağ sol demeden hangi siyasi kökten gelirse gelsin tüm milli sınıfların öncülüğünde birleşilecek.

Partimizin yeni amblemi ise öncü ve bilimi simgeleyen yıldız ile bu yıldızı saran vatan ve emeği simgeleyen buğday başağı olacak" dedi.
Şen, değişimin Milli Hükümet'i gerçekleştirmek için yapıldığını, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde büyük zaferle çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Ana sloganlarının 'Gülümse Türkiye, Vatan'da birleştik' olacağını belirten Şen, partiye Kongre'de her kesimden büyük katılımlar olacağını açıkladı. 

Şen, Vatan Partisi'na katılımlar olacağını da ima ederek 16 Şubat'tan itibaren TBMM'de Vatan Partisi'nin temsil edilmeye başlanacağını dile getirdi. İzmir'den Kongre'ye gidecekler için şimdiden 55 otobüsün dolduğunu belirten Şen, her ilçeden araç kaldıracaklarını söyledi.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler