YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşci Partisi Lideri Perinçek tutuklandı
İşci Partisi Lideri Perinçek tutuklandı
İşci Partisi Lideri Perinçek tutuklandı
24 Mart 2008 / 08:02 Güncelleme: 24 Mart 2008 / 00:00


Ergenekon Operasyonu kapsamında gözaltına alınan Doğu perinçek çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.


Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, savcılıkça ''Ergenekon terör örgütünün üst düzey yöneticisi olmak ve devlete ait gizli belgeleri temin edip elinde bulundurmak'' suçlarından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen Doğu Perinçek'in, nöbetçi İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tekrar ifadesi alındı.

 

Perinçek, Bayrampaşa Cezaevine gönderildi

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve çıkartıldığı mahkemede tutuklanan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde sorgulanan Doğu Perinçek, sabah saatlerinde tutuklandı. Tutuklama kararının ardından adliye önündeki polislerin sayısı artırıldı. Bu sırada bir grup İşçi Partili ise Perinçek lehine slogan attı. Perinçek'i taşıyan araç adliyeden ayrıldığı sırada çevik kuvvet polisleri kalkanlarını kaldırarak basın mensuplarının görüntü almasını engelledi. Perinçek, Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.


Adliye önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem, Perinçek'in tutuklanmasını "hukuksuzluk ve skandal" olarak niteledi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler