YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İş dünyasından Yıldırım yorumu
İş dünyasından Yıldırım yorumu
20 Mayıs 2016 06:53
İş dünyası temsilcisi sivil toplum kuruluşlarıyla oda başkanları; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesini değerlendirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğulu'nun önümüzdeki hafta yapılacak AK Parti Olağan Kongresi'nde parti genel başkanlığına aday olmayacığını açıklamasının ardından, yerine kimin geleceğin konusu dün netlik kazandı.

AK Parti'nin yetkili kurulları ve tabanıyla yaptığı istişare ve yoklamalarda adı öne çıkan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın adaylığının dün resmen açıklanmasına iş dünyasından olumlu teki verdi.

MÜSİAD: İCRAATÇI BİR İSİM

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday olarak belirlenmesini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Olpak, “İmza attığı projelerle 'İcraatçı Bakan' unvanını alan, AK Parti'nin kurucularından Sayın Binali Yıldırım'ın tecrübesi ve vizyonuyla, şimdiye kadar olduğu gibi, ülkemize bundan sonra daha da önemli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır” dedi.

ASKON: KATKISI ARTAR

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)'dan yapılan açıklamada ise “Kuruluşundan bugüne AK parti kadrolarında yer alan Yıldırım'ın uyumlu bir kadro ile devletin inşasına katkılarının artarak devam edeceğine olan güvenimiz tamdır” denildi.

Yıldırım'ın aday gösterilmesinin tebrik edildiği açıklamada, bu kararın ülke ve millet adına hayırlara vesile olması temennisinde bulunuldu. Açıklamada, “Kuruluşundan bugüne AK Parti kadrolarında yer alan Yıldırım'ın uyumlu bir kadro ile devletin inşasına katkılarının artarak devam edeceğine olan güvenimiz tamdır. AK Parti iktidarlarında gelenek haline gelen istikrarın ve büyümenin devam edeceğini umuyoruz” denildi.

66-003.jpg

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi de yaptığı açıklamada; Türkiye olarak zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, “Yıldırım'ın Bakanlık yıllarında gösterdiği performansın ülkemizin üretken ve birikimli bir liderin yönetimine geçtiğinin önemli bir göstergesi" dedi.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin ve Türkiye Giyim sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat da yaptıkları açıklamalarla hayırlı olması dileklerini aktardı.

Kalkınmada harcı var

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar da yaptığı açıklamada; Bakan Yıldırım'ın sivil havacılık, iletişim ve büyük altyapı projeleri başta olmak üzere Türkiye'nin son 15 yıldır yaşadığı kalkınma hamlesinin temelinde harcı bulunan vizyoner bir siyasetçi olduğunu bildirdi.

Çağlar, yaptığı yazılı açıklama ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığı adaylığını büyük bir memnuniyetle öğrendiğini dile getirdi.

77.jpg

2023 hedefleri için önemli adım

Konuya ilişkin bir değerlendirme de Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM)'den geldi. İhracatçılar Meclisi'nden yapılan açıklamada Yıldırım'ın aday gösterilmesinin büyük bir memnuniyetle karşılandığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Bunun 2023 hedeflerimiz doğrultusunda istikrar ve uyum açısından önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaştırılması için, önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırım, üretim ve ihracat ile büyümemiz için çaba vereceğine yürekten inanıyoruz" denildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler