YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı
İran'ın Ankara Büyükelçisi'nin Suudi Arabistan'da infaz edilen idam cezaları ile Erdoğan'ı itham eden ifadelerde bulunulmasının kınandı.
İran Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı
08 Ocak 2016 / 07:28 Güncelleme: 08 Ocak 2016 / 08:24

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Bakanlığımızda görüşülen İran'ın Ankara Büyükelçisi'ne, İran resmi makamlarına bağlı bazı basın organlarında yayımlanan haberlerde, Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'a gerçekleştirdikleri ziyaret ile sözkonusu ziyaretten sonra bu ülkede infaz edilen idam cezaları arasında bağ kurulmasını ve doğrudan Sayın Cumhurbaşkanımızı itham eden ifadelerde bulunulmasını şiddetle kınadığımız ve komşu İran halkında Sayın Cumhurbaşkanımız aleyhinde bir kanaat oluşturmayı hedefleyen bu tür yayınlara derhal son verilmesini istediğimiz bildirilmiştir.

Büyükelçiye ayrıca, yabancı diplomatik misyonların dokunulmazlığının ev sahibi ülkenin sorumluluk ve güvencesi altında olduğu, bu nedenle Tahran'daki ve Meşhed'deki Suudi Arabistan büyükelçiliği ve başkonsolosluğuna yönelik saldırıların hiçbir şekilde kabul ve izah edilemeyeceği vurgulanmıştır."

HASSAS OLNUNMASI GEREKİRDİ!!
 // KASATAMONU
CUMHURBAŞKANIMIZIN RESMİ ZİYARETİ ESNASINDA 40 KÜSÜR KİŞİNİN İDAM EDİLMESİ YAKIŞIKSIZ VE PROVAKATİF BİR BUYGULAMA DİYE DÜŞÜNÜYORUM,TABİİ BU YAKIŞIKSIZ OLAYI İRAN KULLANACAK VE KULLANIYORDA ORTADOGUDAKİ DENGELER DEGİŞİRKEN SIRA KAPMA YARIŞINA GİREN İRAN HERTÜRLÜ ACEMLİGİ YAPACAKTIR....
08 Ocak 2016 Cuma 13:06
selam
 // ali
Bence bizimkiler eleştiriye tahammülsüz... Bizim cumhurbaşkanımız defalarca onların dini liderini eleştirdi ama onlar hiç de üzerinde durup konsolosumuzu çağırmadı.. ...
08 Ocak 2016 Cuma 12:17
Acem kahpeligi
 // uykucu
hic bitmedi ve hic bitmeyecek....
08 Ocak 2016 Cuma 11:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler