YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"IQ'su ayakkabı numarası kadar olmayan..."
"IQ'su ayakkabı numarası kadar olmayan..."
19 Şubat 2013 13:16
Dün akşam Sinop'ta yaşadıkları gerginlikten sonra Samsun'da bir otelde basın toplantısı düzenleyen BDP'lilerden Sırrı Süreyya Önder sert açıklamalarda bulundu.

BDP’li vekiller Samsun’da kaldıkları otelde Sinop’ta yaşanan gerginlikle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, ırkçılığın bir çok tarifinin bulunduğunu söyleyerek ırkçılığın insanın zekasının ayakkabı numarasından küçük olma hali olduğunu öne sürdü.

“IQ’su ayakkabı numarası kadar olmayan belediye başkanından bu hezeyanı örgütlemeye çalışan siyasetçilerden bir Karadeniz değerlendirmesi yapmak istemiyoruz” diye konuşan Önder, “Bizim için Sinop belediye başkanı, Kozluk belediye başkanının yanında adı ancak ırkçılar bahçesinde ya da düşük IQ’lu insanlar bahçesinde anılmaya yetecek kadardır. ‘Bizim için plan yapmayın’ diyen sanatçının IQ’su Kadir İnanır’ın yanında lafı bile edilmeyecek kıymettedir. Öncelikle bu devlet yapısının içerisinde çatışmayı ortaya koymuştur. Sinop’ta yaşananlar, devletin içerisinde barışın gelmesinden rahatsız olan paniğe kapılan kesim özel kuvvetlerdir. Bunların repertuarını Türkiye halkları yakından bilmektedir. Biz barış isteyenlerin sesi bunların patırtısını bastıracak güçtedir. Organize güçler bu süreci protesto etmek için ellerinden geleni ardına koymuyorlar” ifadesini kullandı.

 

İHA

13:59
 // Kenan Akkuş
Onu bunu bilmem de, polisin gerçek yüzünü, Sinop ta gördüm.
Diyarbakir :-(
Sinop :-)
işte yüz ifadeleri bundan ibaret. 200 300 kişiyi dağıtamayan polis, binlerce kişinin üzerine, cop, tazyikli su, biber gazı sıkıyor, yetermi... yetmez ibreti alem için bir genci panzerle bile ezmekten çekinmeyenler var bu teşkilatın içinde. Hükümetimiz derhal bu çürük domatesleri tesbit edip ayıklamalıdır. Polis, hepimizin polisi olmalıdır....
19 Şubat 2013 13:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler