YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İptal edilen yerlerde bugün SEÇİM YAPILACAK
Siyasi partiler, belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için bir daha yarışacak
İptal edilen yerlerde bugün SEÇİM YAPILACAK
07 Haziran 2009 / 09:58 Güncelleme: 07 Haziran 2009 / 00:00

Siyasi partiler, belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için bir daha yarışacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından çeşitli sebeplerle iptal edilen yerel seçimler, bugün yenilenecek. 30 belediye başkanlığı, 11 beldede belediye meclisi üyeliği, 220 köy ve mahalle muhtarlığı, 88 seçim bölgesinde ihtiyar heyeti ve 89 seçim bölgesinde de muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri için seçmenler sandığa gidecek.


29 Mart'taki seçimlere katılmış siyasi partiler ve bağımsız adaylar, yenileme seçimine aynen katılabilecek. Birleşik oy pusulalarının basımında daha önceki seçim için uygulanan esaslar aynen geçerli olacak. Yenileme seçiminde, 29 Mart'ta yapılan seçimler için güncelleştirilmiş ve kesinleşmiş sandık seçmen listeleri, yeni bir güncelleştirme yapılmaksızın kullanılacak. Seçimi tekrarlanacak belediye başkanlıkları şöyle: Kaldırım (Adana), Çakırhüyük (Adıyaman), Özburun (Afyonkarahisar), Camili (Aksaray), Sultanhanı (Aksaray), Bağarası (Aydın), Koçarlı (Aydın), Yapraklı (Çankırı), Mecitözü (Çorum), Selcen (Denizli), Ağın (Elazığ), Salkım (Gaziantep), Duroğlu (Giresun), Tekke (Gümüşhane), Şarkikaraağaç (Isparta), Dadaloğlu (Kayseri), Köseli (Kırşehir), Engili (Konya), Fırdan (Kütahya), Girmeli (Mardin), Yalı (Muğla), Seki (Muğla), Kızılca (Niğde), Aslancami (Ordu), Akyazı (Sakarya), Kurudere (Sakarya), Ayran (Şanlıurfa), Gürbulak (Trabzon), Kadışehri (Yozgat), Gülşehri (Yozgat).


Belediye meclis üyeliği seçimlerinin yapılacağı yerler ise şöyle: Camili (Aksaray), Tekke (Gümüşhane), Dadaloğlu (Kayseri), Girmeli (Mardin), Yalı (Muğla), Seki (Muğla), Varto (Muş), Yörükler (Samsun), Ayran (Şanlıurfa), Kadışehri (Yozgat), Gülşehri (Yozgat).

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler