YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İntiharlar başladı
CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, ataması yapılmayan öğretmenin sayısının 300 binin üzerinde olduğunu belirterek, ''Artık intiharlar başladı'' dedi.
İntiharlar başladı
08 Kasım 2012 / 12:43 Güncelleme: 08 Kasım 2012 / 12:47

Sarı, Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'ndan bir grupla, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Sarı, 300 binin üzerinde ataması yapılmayan öğretmenin bulunduğunu ifade ederek, ''Aileleriyle birlikte 1 milyon insandan söz ediyoruz. Artık intiharlar başladı'' diye konuştu.

Öğretmen ihtiyacının 126 bin olmasına karşılık 40 bin atama yapıldığına dikkati çeken Sarı, öğretmen ihtiyacının sözleşmeli öğretmenlerle giderildiğini söyledi.

Sarı, 80 bin sözleşmeli öğretmen bulunduğunu vurgulayarak, bu öğretmenlerin örgütsüz, güvencesiz, daha ucuza ve daha fazla çalıştırıldığını iddia etti. Sarı, ''Eğitimin taşeronlaşmasına giden bir süreçtir bu'' diye konuştu.

Meslek liselerinde yüksek oranda öğretmen açığına rağmen, bu okullara yalnızca 300 öğretmen ataması yapıldığını kaydeden Sarı, ''Bu kadar çok öğretmene ihtiyaç yoksa, bu kadar öğretmen yetiştirmeyin o zaman'' şeklinde konuştu.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Ankara Temsilcisi Hasan Basri Ekici de atamalarının yapılmadığı gibi bir de kapılarına öğrenim kredi borçları için haciz geldiğini ifade ederek, ''(Bu kredileri ödeyin) deniyor. Bize düşman mısınız, dost musunuz '' ifadesini kullandı. aa

ŞUBATÇILAR
 // ŞUBATÇILAR
Şubat ataması istiyoruz sadece bütün öğretmenlerin bir anda atanamayacağını hepimiz biliyoruz şubatta 30.000 atama ile binlerce gencin mutluluğuna vesile olabilirsiniz bu seneye eğitim açısından güzel bir başlangıç olabilir...
08 Kasım 2012 13:29
ŞUBATÇILAR
 // SAVAŞ
45BİN ÖĞRETMEN ŞUBATTA 30BİN ATAMA İSTİYOR, HER YIL YAPILAN ŞUBAT ATAMASI BİZİM DE HAKKIMIZ...
08 Kasım 2012 13:26
şubatçılar
 // dilek
MECLİSTE BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNAN ARKADAŞLAR AYÖP DEĞİL ŞUBATÇILAR. 45BİNİN ÜZERİNDE ÜYEYE SAHİBİZ VE ŞUBATTA 30BİN ATAMA YAPILMASINI İSTİYORUZ...
08 Kasım 2012 13:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler