YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İntihar eden askerlerin çoğu Kürt, alevi..."
"İntihar eden askerlerin çoğu Kürt, alevi..."
06 Temmuz 2013 16:54
BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, kışlalardaki intihar vakalarında hayatını kaybeden askerlerin çoğunun Kürt, Alevi, Ermeni ve demokrat çevrelerden olmasının tesadüf olmadığını belirtti.

BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, kışlalardaki intihar vakalarında hayatını kaybeden askerlerin çoğunun Kürt, Alevi, Ermeni ve demokrat çevrelerden olmasının tesadüf olmadığını belirterek, "Kışlalardaki ölümlerin bütününü intihar olarak ele almak açık bir saptırmadır" dedi.

BDP Kars Milletvekili Birtane, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bingöl'de askerlik yapan Adem Kalkan'ın 23 Haziran'da bir askeri aracın içinde çenesinin altından vurulmuş olarak bulunduğunu hatırlatarak, askeri yetkililerin Kalkan'ın intihar ettiğini öne sürdüğünü dile getirdi. Bu yönde delil bulunmadığını ve ailenin buna ikna olmadığını belirten Birtane, Kalkan'ın öldürüldüğüne dair kuvvetli şüphe bulunduğunu iddia etti. Birtane, hayatını kaybeden askerlerin çoğunun Kürt, Alevi, Ermeni ve demokrat çevrelerden olmasının tesadüf olmadığını anlatarak, "Kışlalardaki ölümlerin bütününü intihar olarak ele almak açık bir saptırmadır" diye konuştu.

 

İHA

09:17
 // öldürmek
Dinimizce insan öldürmek haramdir, günahtir. Intiharda insan öldürmeye girer. Dinimiz insan öldürmektdn yani can almaktan bahsediyor. Ölenin veya öldürülenin dini, mezhebi, irki cinsi ne olursa olsun öldüren veya intihar eden allah tarafindan cezalandirilir. Intihar iman yokluğundan olur....
07 Temmuz 2013 09:17
18:25
 // Sapık
Ulan sapık bitane sünniler kaldı , onlarda intihar zaten dinen yasak. Onların inanışları sizinki gibi olmayıp hak mezhep olduğu için kolay kolay intihar edemezler . Tabi ben kime anlatıyorum ki...
06 Temmuz 2013 18:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler