YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İnşallah Said Nursi'ye bir mezar yapmak..."
"İnşallah Said Nursi'ye bir mezar yapmak..."
03 Mayıs 2014 22:28
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Said Nursi'nin kemiklerinin buraya getirilmesi ve güzel bir mezarının yapılması inşallah mümkün olur" dedi.

Çeşitli temaslar için geldiği Şanlıurfa'da,ailesiyle birlikte Balıklı Göl ve Said Nursi'nin mezarını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Said Nursi'nin kemiklerinin buraya getirilmesi ve güzel bir mezarının yapılması inşallah mümkün olur" dedi.

Numan Kurtulmuş, yoğun geçen gün sonrası ailesiyle birlikte Balıklı Göl ve Hazreti İbrahim'in doğduğu yeri gezdi. Burada Said Nursi'nin vefatında toprağa verildiği daha sonra naaşının nakledildiği mezarı başında dua eden Kurtulmuş, şunları söyledi:
"Maalesef eski Türkiye'de ne kadar büyük zulümler yapıldığının en somut göstergelerden birisi de Şanlıurfa’da. Rahmetli Said Nursi Hazretleri’nin mezarıyla ilgili meseledir. Yıllardır takip ettiğimiz bir meseledir, inşallah kemiklerinin buraya getirilmesi ve burada güzel bir mezarının yapılması mümkün olur. Nasıl uzun yıllar İskilipli Atıf Hoca’nın mezar yeri belli değildi daha sonra bulundu ve Çorum İskilip’te kendisine çok güzel bir mezar inşa edildi, aynı şeyin burada Said Nursi Hazretleri için de yapılmasını, gerçekten kemiklerinin buraya getirilip güzel bir mezar yapılması, Türkiye’nin geçmişiyle de barışması anlamına gelir. Geçmişte yapılan yanlışlıkların, hataların devlet adına birilerine yapılan hataların kaldırılması anlamına gelir. Türkiye’de devlet millet kaynaşmasına sebep olacak önemli adımlardan biri olduğunu inanıyorum, ben de bu talebinize bu isteğinize cani yürekten katılıyorum yüksek sesle sizin vasıtanızla bütün Türkiye’ye kamuoyuna bir kez daha duyurmak istiyorum" diye konuştu.

Kurtulmuş ailesi daha sonra Balıklı göl ve Dergah Camii alanında sünnet olmak için dua etmeye gelen bir aile ile görüşüp hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler