YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnönü'yü eleştirenleri vefasızlıkla suçladı
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, İsmet İnönü'yü eleştirenlerle ilgili, ''Bunlarda birazcık vefa olsaydı günde beş vakit İnönü'ye, Atatürk'e, CHP'ye dua ederlerdi'' dedi.
İnönü'yü eleştirenleri vefasızlıkla suçladı
22 Aralık 2012 / 16:35 Güncelleme: 22 Aralık 2012 / 16:39

 

Malatya Sancaktar Mezarlığı'ndaki ''İnönü Aile Mezarlığı''nı ziyaret ederek dua okuyan İnce, CHP Malatya İl Başkanlığı'nca Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen ''İsmet İnönü ve Demokrasi'' konulu anma programına katıldı.
 
İnce, yaptığı konuşmada, İsmet İnönü'ye yönelik yapılan eleştirilere değinerek, ''Bunlarda birazcık vefa olsaydı. Günde beş vakit İnönü'ye, Atatürk'e, CHP'ye dua ederlerdi'' diye konuştu.
 
''Bu ülkenin adliyesi, zaptiyesi, tıbbiyesi zaptedilmiştir'' diyen İnce, şöyle devam etti:
 
''Ama merak etmeyin 1919 şartlarından nasıl çıktıysak, bundan da öyle çıkacağız. Başka kurtarıcı falan aramayın. 'Askerler gelsin, darbe yapsın, bizi de düzlüğe çıkarsın', yok öyle bir şey. Askerler kendini kurtaramıyor seni nereden kurtarsın. Sen kurtaracaksın sen.''
 
Anma programına, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz, bazı belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
 
 
AA
bre cahil!!
 // veysel kirdar
sen kim oluyosunda halkin kime nicin dua edecegini soyluyorsun!!dogru ya size gore bu halk bidon kafali ,dusunmeyi ve yonetmeyi bilmeyen kor cahil insanlardan olusuyor!!milletimiz kime dua kime beddua kimede iktidaroyu verecegini biliyor ve secim zamanlarinda bunuda cok guzel bi sekilde ifa ediyor!!...
22 Aralık 2012 16:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler