YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere'den Türkiye'ye kritik ziyaret
İngiltere'den Türkiye'ye kritik ziyaret
07 Aralık 2014 17:00
İngiltere Başbakanı Cameron, 9-10 Aralık'ta Türkiye'ye gerçekleştireceği çalışma ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilecek, Başbakan Davutoğlu ile ikili görüşme yapacak.

İngiltere Başbakanı David Cameron, 9-10 Aralık'ta Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Cameron'un, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapacağı ikili görüşmenin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edileceği belirtildi.

Açıklamada, görüşmelerde, ikili ilişkilerin ve AB'ye katılım müzakerelerine ilişkin hususlar ile Suriye ve Irak'taki durum başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meselelerin ele alınmasının öngörüldüğü ifade edildi.

 

AA

18:08
 // Rasim DUMAN
Once ABD Baskan yardimcisi Joe Biden, sonra Papa, daha sonra da Rusya Devlet Baskani Vladimir Putin geldi. Onumuzdeki hafta da İngiltere Basbakani David Cameron gelecek. Aslinda Cameron bir ay kadar once gelecekti ama saniyorum Joe Biden ile takvimi degistiler. Peki, dunya siyasetinin en muhim aktorlerinin, hem de adeta birbirlerinin ayak izine basacak derecede pespese Turkiye'ye gelmelerinin sebebi ne ?

1. "Yeni Turkiye"nin banisi Recep Tayyip ESRDOGAN'i bir turlu "ekarte" edemediler ve en az bir 5 sene daha, bunu basaramayacaklarini anladilar.

2. Ahmet DAVUTOGLU gibi, butun muktesebati ve kamil sahsiyeti ile goz dolduran bir insanin Basbakanlik koltuguna oturmasi ve en az, selefi kadar kararli,atak,cesur ve akilli hareket etmesi, Batili liderlerin Turkiye'yi kaybetme kabusu gormelerine sebep oldu. Bu kadronun elindeki bir Turkiye'nin, ilanihaye AB kapisinda beklemeyecegini gorduler.

3. Bilhassa son iki senedir Bati dunyasi ile restlesen ve ilan edilmemis bir soguk savas yasayan Rusya'nin, Turkiye'ye ciddi manada yaklasmasi ve Turkiye'ye cok onemli ekonomik ve siyasi imkanlar sunmasi, digerlerini cok urkuttu.

4. Batili liderlerin Turkiye ziyaretlerinin en onemli sebebi, Rusya ile Turkiye'nin yakinlasmasini engellemek ve sabote etmektir....
07 Aralık 2014 18:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler