YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz milletvekili Türk vatandaşı oldu
İngiliz milletvekili Türk vatandaşı oldu
26 Mayıs 2015 06:52
Eski İngiliz milletvekili Robert Walter Türk vatandaşı oldu. Kimliğini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu teslim etti.

Temaslarda bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk vatandaşlığına geçen Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi milletvekili ve eski İngiliz milletvekili Robert Walter'a Türkiye Cumhuriyeti kimliğini teslim etti. Londra'daki Büyükelçilik Rezidansı'nda düzenlenen törende, Çavuşoğlu Walter'a bizzat kendisinin imzaladığı Türkiye Cumhuriyeti kimliğini takdim etti.

Törene, Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ile Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar da katıldı.

Törende konuşan Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi milletvekili olarak siyasi gruplarına başkanlık yapan ve İngiliz milletvekili olan Robert Walter'a Türkiye Cumhuriyeti kimliğini vermekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek kendisinin TC vatandaşı olmak istediğini ve bunun için süreci hızlandırdıklarını ve bugün kendisine kimliğini takdim ettiklerini söyledi. Walter'a kendisinin imzaladığı kimliği teslim eden Çavuşoğlu, 'artık şimdi vatandaş John'sunuz' dedi.
Robert Walter da Türkçe hazırladığı konuşmasında, çok mutlu olduğunu ve eşi Feride Hanım ile Türkiye'de çok güzel günler geçirmeyi dört gözle beklediğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, İngiltere'deki temasları çerçevesinde bugün ilk olarak Büyükelçilik Rezidansı'nda Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, Edinburgh Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut ve Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler