YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnci Sözlük seçime giriyor
İnci Sözlük seçime giriyor
18 Mart 2011 16:15
Sanal alemin en şakacı ve 'protest' grubu İnci Sözlük, milletvekili genel seçimlerinde bağımsız aday gösterecek.

İnci Sözlük, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmek için yarışa katılacak. Daha önce Facebook ve Twitter üyeleriyle sayısız televizyon programını “işleten” İnci Sözlük ekibi, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Eskişehir ve İstanbul’dan milletvekili çıkarmaya hazırlanıyor.

Bağımsız adayların başvurusu için geçerli son tarih 11 Nisan. Bu güne kadar belirlenecek İnci Sözlük aday veya adayları İnci Sözlük aracılığıyla “viral” olarak tanıtılacak, propaganda yapılacak.

İnci Sözlük ekibi, genç seçmenin çok olduğu Eskişehir gibi bir yerden, tepki oylarını da toplayarak vekil çıkarma hesabı yapıyor.

Yeni medya aleminde son günlerde ayrıca şu gelişmeler kaydedildi:

- iTunes’ün yeni abonelik sisteminin ilk büyük yayımcısı The New York Times oluyor.28 Mart itibariyle siteye limitsiz ulaşım + smartphone uygulaması için aylık $15, siteye limitsiz ulaşım + tablet uygulaması için aylık $20 ödenmesi gerekiyor.

- Groupon halka açılıyor. Bloomberg’in haberine göre Groupon’un değeri 25 milyar dolar olabilir. Aralık ayında Google’ın 6 milyar dolarlık satın alma teklifini reddeden Groupon’un 70 milyon kullanıcıya 500 noktada hizmet veriyor. Groupon’un değeri geçtiğimiz Nisan ayında 1,3 milyar dolardı.

- Delta Airlines, yeni Ticket Counter uygulamasıyla facebook’dan müşterilerinin check-in yapmasına ve uçuş durumlarını görmesine izin veriyor.

- Augmented Reailty reklamları hep ilgi geçiyordu. Şu ana kadar gerçekleşen en ilginç Augmented Reality reklamlarından biri Unilever’in Axe markası için Londra Tren İstasyonunda gerçekleştirildi. Yerde “yukarı bak” yazarken, insanlar yukarı baktığında gördüğü dev ekranda da bir melek gökyüzünden düşüp insanların etrafında yürümeye başlıyor. (ntvmsnbc.com)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler