YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce'den 'silah' açıklaması
İnce'den 'silah' açıklaması
30 Mart 2012 16:04
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 'Başba yapacağımız bir şey kalmadı, silahla mı gelelim' sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Genel Kurulu'nda sarf ettiği ''Başka yapacağımız bir şey kalmadı, silahla mı gelelim'' sözünün ''deniz, yol bitti, yapacak bir şey kalmadı'' anlamında bir serzeniş olduğunu belirterek, ''Buradan 'silahla geleceğiz' anlamı çıkmaz'' dedi.

Gazetecilerin, Genel Kurul'daki ''Silahla mı gelelim '' açıklamasını anımsatması üzerine İnce, 15 saatlik çalışmanın ve günler süren yorgunluğun sonunda söylenmiş sözlerden farklı anlamlar çıkartılmaması gerektiğini ifade etti. ''Anayasa, İçtüzük, nezaket, insanlık işlemiyor'' diyen İnce, şunları söyledi:

''Kürsüdeki arkadaşımıza saldırılıyor, TBMM Başkanvekili kınanmasını teklif ediyor, AKP milletvekilleri bunu kınamıyor bile. Zorbalık artık komisyonlarda değil kürsüye kadar geldi. 'Başka yapacağımız bir şey kalmadı, silahla mı gelelim ' dedim. Bu, savunma refleksidir. Kendimizi onlara ezdirecek halimiz yok. Buradan 'silahla geleceğiz' anlamı çıkmaz. Bu söz 'deniz, yol bitti, yapacak bir şey kalmadı' anlamında bir serzeniştir. Eleştirenlerin bu şekilde düşünmesini istiyorum.''

''Cuma namazında nasıl dua ettiğinin'' sorulması üzerine İnce, ''Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran teklifte, tabletlerin, yazılımların Kamu İhale Kanunu kapsamı dışına çıkarılıp çocuklar üzerinden rant elde etme fikrinde, Allah AKP'lilere akıl fikir versin. Çocuklar üzerinden para devşirmesinler diye dua ettim. Belki dualarım kabul olur da bir önergeyle bunu değiştirirler diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

İnce, bir soru üzerine, teklifin görüşmelerinde son gün farklı bir şey yapacaklarına yönelik bir açıklamasının olmadığını söyledi.AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler