YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce'den eleştiri bombardımanı!
İnce'den eleştiri bombardımanı!
08 Nisan 2012 16:46
CHP Grup Başkanvekili İnce'nin gündmeinde MİT yasası ve 4+4+4 sistemi vardı. "MİT yasası için kişiye özel bir yasadır" diyen İnce 4+4+4 için ise bakın ne söyledi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''MİT Yasası, kişiye özel bir yasadır'' dedi.

İnce, partisinin Düzce Merkez İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, MİT Kanunu'ndaki değişikliğe değindi.

AK Parti'nin yargıdan adam kaçırdığını ileri süren İnce, şunları söyledi:

''MİT Yasası, kişiye özel bir yasadır. MİT'te çalışan görevlilerin görevleri sırasında işlediği suçlarda soruşturma hakkı bizzat Başbakanda olacak. İsterse vermez. Kanuni Sultan Süleyman'ın bile böyle bir yetkisi yoktu. Yasa, 6 saatte Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. Böyle bir şey olabilir mi ''

Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasanın TBMM'den geçtiğini anımsatan İnce, ''4 4 4 eğitim sisteminin içerisinde eğitim dışında herşey var'' dedi.

İnce, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasanın içinde ''5 yaşında okula başlama, 52 bin sınıf öğretmenin boşta kalması, işçi öğrencilik, 9 yaşında meslek seçimi, YÖK yetkisinin arttırılması, 20 milyar dolarlık tablet alımını Kamu İhale Kanunu'nun dışına çıkarmak'' gibi noktalar olduğunu öne sürdü.

Enerji zamlarına da değinen İnce, şöyle devam etti:

''Burada suç aslında milletindir. Endonezya'da benzin 0.87 kuruştan 1 lira 16 kuruşa çıkarıldı. Halk sokaklara döküldü, zam geri alındı. Türkiye'de de böyle bir girişim lazım. 10 senedir Düzce halkı 9 milletvekili çıkarttı. 9'u da AK Parti'den seçildi''

İnce, tüm CHP'lilerin cesur olması gerektiğini ifade ederek, CHP'li üyelere enerjilerini kendi içerisinde tüketmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Konuşmaların ardından İlknur Başak Tütüncü, Eski CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Saim Aksöz ve Yavuz Turbil'in aday olduğu kongrede seçim işlemi başladı. 

Kongreye, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP Düzce İl ve İlçe Teşkilatı üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve üyeler katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler