YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce'den Çiçek'e ağır sözler...
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce,Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e sert eleştiriler yöneltti.
İnce'den Çiçek'e ağır sözler...
02 Nisan 2012 / 14:22 Güncelleme: 02 Nisan 2012 / 16:49

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''Sayın Çiçek, bize el uzatıyormuş eli havada kalıyormuş. Aklın, beynin, yüreğin, bedenin, ruhun, her yerin AKP'de olduğu sürece elin de orada demektir'' dedi.

İnce, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında tutuklu milletvekillerinin bir partinin değil, yasama organın sorunu olduğu söyledi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in ''bağımsız düşünme yeteneği olmayan birisi'' olduğunu iddia eden İnce, ''Hapisteki milletvekillerini ziyaret edemeyecek kadar aciz birisidir. Acaba ziyaret edersem Sayın Erdoğan bana ne der diye korkmaktadır'' ifadesini kullandı. İnce, şunları söyledi:

''Bize el uzatıyormuş eli havada kalıyormuş. Sayın Çiçek; aklın, beynin, yüreğin, bedenin, ruhun, her yerin AKP'de olduğu sürece elin de orada demektir. Tarafsız bir Meclis Başkanı olamadın ne yazık ki.

Genel Başkanımızın 'kalıbının adamı değil' sözleriyle ilgili Sayın Çiçek 'siyaset adamı kalıbına göre değil, konumuna göre konuşur' dedi. Sayın Çiçek, sen ne kalıbının adamısın ne de konumunun adamısın, sen Recep Erdoğan'ın adamısın. Bir zamanlar Özal'ın, sonra Mesut Yılmaz'ın sonra Erbakan'ın şimdi de Tayyip Erdoğan'ın adamısın. Yani Özal ile birlikte 'siyasi yasaklar sürmelidir' diye propaganda yaptın, 12 Eylül faşizmini savundun, şimdi de AKP faşizmini savunuyorsun. Geçmişten bugüne hiç bir değişiklik yok Sayın Çiçek'te.   

Mehmet Metiner'in kürsüdeki milletvekiline saldırmasıyla ilgili 'Meclis'e yakışmıyor' diyor, bu kadar. Evrak memuru bu kadar olur. Meclis başkanısın, gereğini niye yapmıyorsun  'Gelin yalvarın' diyor. Sayın Çiçek, yalvarma modeli size aittir. Bizim kitabımızda yalvarma, yağcılık, yalakalık yoktur. Meclis Başkanlığı'nı tartışmaya açmamak için şimdiye kadar susmuş. Sayın Çiçek, makam mı kaldı  CHP olarak evrak memuru konumundaki Sayın Çiçek'i tanımıyoruz, zorunlu haller dışında muhatap olmayacağız.'' AA

yalovalı\'ya
 // mehmet bulut
Sayın Vekil'imizi meclis kürsüsünden kızarmış suratı ile tanırız.Olumlu,uyumlu,memlekete millete yarar bi kouşmasına şahit olamadım.İşi gücü sataşma,dalaşma.Bu tür vekiller var iken CHP nin iktidara gelmesi mümkün değil.AKP ne kadar şanslı, CHP gibi bi muhalefet partisi ve sayın ince gibi başkan vekili var.Siz böyle devam edin sayın İnce vekil....
02 Nisan 2012 18:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler