YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce'de bedelli açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, memleketi Yalova'da Atatürk'ü anma törenine katıldı. Gazetecilere konuşan İnce, hükümetin bedelli askerlikle ilgili çalışmasını doğru bulmadığı kaydederek "Terör devam ederken böyle bir proje şu aşamada uygun değil"ded
İnce'de bedelli açıklaması
10 Kasım 2011 / 12:27 Güncelleme: 10 Kasım 2011 / 12:37

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bedelli askerlikle ilgili çalışmalara ilişkin, ''Terör devam ederken, köylü, fakir fukara çocukları al bayrağa sarılıp ailelerine geri gelirken, böyle bir proje doğru bir proje değil'' dedi.

İnce, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 73. yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen anma törenine katıldı.

Burada gazetecilere bedelli askerlikle ilgili açıklamada bulunan İnce, şunları kaydetti:

''Hükümet tarafından hazırlanan projeyi doğru bulmuyorum. Terör devam ederken, köylü, fakir fukara çocukları al bayrağa sarılıp ailelerine geri gelirken, böyle bir proje doğru bir proje değil. Bunu şu anda, şu aşamasıyla, bu haliyle doğru bulmuyorum.''

Bu görüşün kendisine ait olduğunun altını çizen İnce, ''Ben MYK'de görüşülmüş parti görüşü olarak bunu söylemiyorum. Yalova milletvekili Muharrem İnce olarak söylüyorum. Bu aşamada, bu doğru bir proje değil'' dedi.

Anma töreni

Öte yandan, Cumhuriyet Meydanı'ndaki anma törenine törenine Vali Esengül Civelek, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Meftun Dırman ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal da katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenklerin bırakılmasının ardından saat 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler